Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-03-10, 08:55   #3717
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam zrezygnować z malowania twarzy na co dzień. Chciałabym pielęgnacją wyrównać koloryt, zamiast używać podkładu, pudru, korektora.
Mam cienie pod oczami, trochę zaczerwienien dookoła nosa.
Na dzień dzisiejszy moja pielęgnacja wygląda tak - myje twarz żelem do skóry atopowej i suchej, przecieram srebrem koloidanym. Nakładam krem nawilżający z ziai, na to makijaż. Wieczorem makijaż zmywam albo olejem kokosowym albo płynem micelarnym, potem myje żelem, srebro koloidalne. Raz w tygodniu robię peeling drobnoziarnisty.
Ogólnie cera mi się przetłuszcza w strefie T ale koło nosa mam suche skórki.
Ja tak zrobiłam dwa lata temu i nie zamierzam już nigdy wracać do podkładu, ani silikonowego, ani mineralnego.
Obecnie używam:
-korektora rozświetlającego Art Deco pod oczy i na mniejsze zaczerwienienia po wypryskach, na takie mocniejsze jest za lekki, plusem jest to, że nie włazi w zmarszczki ani ogólnie nie widać go na skórze - na moje potrzeby w sam raz
-różu
-pudru matującego, transparentnego, ale nie białego, bo biały przy drugiej, trzeciej warstwie zaczyna jednak niezdrowo pobielać.

Poza tym wybieram się w końcu do endokrynologa w przyszłym tygodniu.
Kosmetycznie - zaczynam testować azjatycką pielęgnację.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora