Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tonik domowej roboty
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 22:08   #16
selenakaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Smile Dot.: Tonik domowej roboty

Tonik, który doskonale orzeźwia i odświeża skórę twarzy, a dodatkowo doskonale ją pielęgnuje, możesz zrobić sama, we własnym domu.


Potrzebujesz tylko:
  • sok z połowy cytryny
  • mały kawałek korzenia imbiru
  • 2 łyżeczki nasion kopru
  • pół łyżki zmielonych igiełek rozmarynu
  • pół szklanki wody

[IMG]http://www.*************/img/artykul/1430/tonik-domowej-roboty_12017_5.jpeg[/IMG]
Wodę zagotuj i wrzuć do niej nasiona kopru, rozmaryn i posiekany imbir. Gotuj wszystko razem ok. 10 min., a następnie zostaw do ostygnięcia. Gdy przestygnie, odcedź, a do powstałej mikstury dodaj sos z cytryny. Odstaw do całkowitego wystygnięcia. Następnie przelej do buteleczki i używaj codziennie wieczorem. Taki tonik doskonale radzi sobie z problemami skóry pozbawionej jędrności i blasku. Imbir rozgrzewa skórę i stymuluje do działania jej komórki. Poprawia jej koloryt i napięcie.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

i jeszcze taki kochane
Ten jest też dla skóry tłustej i mieszanej
Tonik: 10g rumianku zalej szklanką wrzącej wody destylowanej. Zostaw pod przykryciem, odcedź i używaj do przemywania skóry twarzy dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

INNE Przepisy na toniki



Nawilżający tonik aloesowy z gliceryną i mocznikiem (przepis Tanatosa)

--------------------------------------------------------------------------------

Na samym początku zaznaczam,że mam cerę tłustą i jak dla mnie taki tonik to wystarczające nawilżenie jakie potrzebuje moja cera.Nie wiem jednak jak sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej.
Składniki:
woda destylowana : 60 ml
sok aloesowy : 30 ml
gliceryna : 5 ml
mocznik : 1 g.
kwas cytrynowy : 0,1 ml.
Ponieważ kwas cytrynowy miałem w postaci kryształków,zrobiłem roztwór z 10 ml H2O i 1g.C6H8O7 *H2O,co dało 9 procentowy roztwór:
10 ml H2O + 1 g. C6H8O7 *H2O=9 %
I właśnie 0,1 ml takiego roztworu dodałem do reszty składników,co dało mi pH ok.6.

-------------------------------------------------------------------------------------
Prosty tonik na bazie octu (przepis Basi)

Jesli chodzi o tonik domowej roboty to proporcje wygladaja nastepujaco:
- 100 ml wody mineralnej
- 5ml octu
Najlepiej by bylo gdybys zdobyla naturalny ocet jablkowy, nierafinowy i niefiltrowany (z osadem na dnie), moze w sklepach ze zdrowa zywnoscia i wlasnie jego uzyla do produkcji toniku. Ogolnie tonik ten bedzie mial octowy zapach. Tonik najlepiej trzymac w lodowce.
To toniku mozna tez dodac olejki eteryczne, wykonujemy to w ten sposob.
- Zagotowujemy 100ml wody, gdy jest jeszcze goraca, ale nie gotujaca sie dodajemy ok 1 do 5 kropel wybranego olejku eterycznego.
- Wytrzasamy mocno, a nastepnie przelewamy mieszanine olejkow i wody przez filtr papierowy do kawy (koniecznie szary, niewybielany)do buteleczki, w ktorej bedziemy trzymac tonik.
- Po ostudzeniu dodajemy do calosci 5 ml octu.
-------------------------------------------------------------------------------------
Tonik na bazie zielonej herbaty (przepis Basi).

Poniewaz ekstrakt z zielonej herbaty w proszku, ktory bylby duzo bardziej skuteczny i latwiejszy w uzyciu - nie jest u nas latwo dostepny, dlatego mozemy wykorzystac torebki z zielona lub biala herbata.
Ekstrakty z zielonej, bialej lub czarnej herbata dzialaja:
- lagodzaco i przeciwzapalnie,
- pomagaja w procesie gojenia,
- zalecane sa takze przy tradziku i tradziku rozowatym,
- dzieki zawartosci antyoksydantow wspomagaja regeneracje skory oraz wspomagaja dzialanie kremow z filtrami UV,
- ekstrakt z zielonej herbaty aplikowany po ekspozycji na slonce lagodzi skutki dzialania UVB i UVA.

- Na 100ml wody wykorzystujemy conajmniej 10 torebek herbaty, dlugo zaparzamy, az do pelnego ostygniecia. Odciskamy torebki.

Niestety polifenole w zielonej herbacie sa nietrwale, aby przedluzyc ich trwalosc przydalby sie syntetyczny antyoksydant BHA, ktorego jednak nie dostaniemy. Bez zadnych dodatkow, jesli plyn bedzie przechowywany w lodowce polifenole (antyoksydanty) przetrwaja ok.3-4 dni.
- Do toniku dodajemy ok. 5ml octu jablkowego
- 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego, ktory nieco przedluzy jego trwalosc. Mozna dodac olejek bezposrednio do toniku, wowczas przed uzyciem trzeba mocno wytrzacac tonik, gdy olejek bedzie sie zbieral na powierzchni. Mozna tez wykorzystac metode podana powyzej:
- Zagotowujemy 100ml wody, gdy jest jeszcze goraca, ale nie gotujaca sie dodajemy ok. 1 do 5 kropel wybranego olejku eterycznego.
- Wytrzasamy mocno, a nastepnie przelewamy mieszanine olejkow i wody przez filtr papierowy do kawy (koniecznie szary, niewybielany) i jeszcze goraca zalewamy torebki herbaty, ktore zaparzamy pod przykryciem, az do ostygniecia.
- Po ostudzeniu dodajemy do calosci 5 ml octu.

Tonik przechowujemy w lodowce, wykorzystujemy w ciagu 1-max. 2 tygodni. Mozemy go stosowac rano przed kremem z filtrami oraz wieczorem zamiast normalnego toniku.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Woda różana:
2 garści czystych niepryskanych płatków róży włóż do słoika. Dodaj 1 litr wody i 200 g cukru. Przemieszaj i potrzymaj przez kilka godzin.
Tonik octowy:
Połącz z wodą ½ szklanki octu winnego, ½ łyżki goździków, 1 łyżkę lawendy, 1 łyżkę płatków róży, 1 łyżkę rozmarynu. Niech leżą przez tydzień, ale pamiętaj, żeby dwa razy dziennie wstrząsnąć pojemnikiem. Przed użyciem przecedź.
Tonik ogórkowy:
Umyj i wyciśnij sok z połowy obranego ogórka. Włóż do garnuszka i gotuj na małym ogniu przez pięć minut. Schłódź, przecedź i dodaj jedną łyżeczkę wyciągu z oczaru wirginijskiego (do kupienia w sklepach zielarskich) na każde dwie łyżki soku ogórkowego. Przechowuj w lodówce.
Tonik pomarańczowo-cytrynowy:
Do szklanki mleka dodaj jeden plaster pomarańczy, pół cytryny i dwie łyżki cukru trzcinowego. Powolutku podgrzewaj, ale nie gotuj. Kiedy płyn ostygnie, będzie gotowy do użycia. Przechowuj w lodówce.
selenakaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując