Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - żylaki i popękane naczynka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-30, 22:02   #10
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: żylaki

Cytat:
Napisane przez nińa Pokaż wiadomość
Nie sądzę by byl to stan zapalny. Jeśli nie boli, nie jest opuchnięte i gorące to sie nic nie dzieje. poza tym stany zapalne robią sie glównie w żylach glębokich. Wydaje mi sie ze to typowu żylak jaki powstaje u osób mających tendencję do żylaków i dużo siedzą (siedząc udo jest ściśnięte, noga zgięta i krew ma trudność z dostaniem sie wyżej).
Musze cie zmartwić ale nie ma jakiejś rady na to by sie nie powiększaly, unikać sauny, nie siedzieć dlugo, nie zakladać nogi na nogę.. ale co ma wyjść to i tak wyjdzie
Mówisz, że stany zapalne powstają w żyłach głębokich a jak je odróżnić, bo niestety się na tym nie znam? Słyszałam, że jak się dużo chodzi to również mogą pojawiać się żylaki A co myślicie o tych urządzeniach z podciśnieniem?

O tym, żeby sobie unosić nogi do góry kilka razy dziennie też słyszałam. Czy to coś pomaga?


Czy ten stan zapalny żył to inaczej zakrzepowe zapalenie żył? Podaje link http://www.zakrzepowezapaleniezyl.me...m.asp?p=5,62,8

Znalazłam również coś takiego:

"
Zapalenie żył

W chorobie tej na jakimś odcinku ściany żyły rozwija się (zgodnie z nazwą) stan zapalny wraz z wytworzeniem się zakrzepu. Powstaniu takiego stanu sprzyjają m.in.: długotrwałe unieruchomienie, zabiegi operacyjne, poród, urazy oraz wspomniane żylaki. Rodzaj objawów zależy do tego, czy proces zapalny dotyczy żył powierzchownych czy głębokich.

W przypadku tych pierwszych spotykamy się z określeniem "bolesnego powrózka". Żyła jest wtedy wrażliwa na ucisk i twarda jak postronek; skóra nad nią jest zaczerwieniona i cieplejsza niż inne okolice, często dołącza się obrzęk okolicznych tkanek.

Zapalenie żył głębokich jest trudniejsze do wykrycia. Objawy są często słabiej wyrażone. Pojawia się uczucie ciężkości łydek i ich kurcze. Ból występuje samoistnie lub przy ucisku. Chora kończyna jest obrzęknięta i cieplejsza niż po przeciwnej stronie.

W zapaleniu żył boimy się przede wszystkim zatorów, czyli zatkania przez część zakrzepu światła jakiegoś dużego bądź małego naczynia. Zatory wraz z prądem krwi wędrują do serca i dalej do płuc.

Leczenie jest najczęściej farmakologiczne i polega na podaniu leków przeciwzapalnych oraz przeciwzakrzepowych lub trombolitycznych (rozpuszczających zakrzep)."
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...



Edytowane przez redrose89
Czas edycji: 2009-06-30 o 22:35
redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując