Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przepisać się do LO czy zostać w technikum?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-15, 13:20   #72
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Przepisać się do LO czy zostać w technikum?

Cytat:
Napisane przez Hoshi94 Pokaż wiadomość
A wiem, że mam więcej nauki w technikum niż w LO bo każdy nauczyciel nam to mówi od 1 klasy (jest to zespół szkół więc ci sami nauczyciele uczą w lo, zawodówce jak i technikum) Poza tym to chyba logiczne, że jest więcej nauki skoro piszemy egzamin zawodowy i mamy więcej przedmiotów prawda?
Jak wam mówią, że jesteście najgorszą klasą w szkole też tak chętnie im wierzycie ? Ilość przedmiotów nie świadczy o ilości nauki. Owszem dociskają was z zawodowych, ale macie lżej z przedmiotów ogólnych z których zaś dociskani się uczniowie w liceach i to mocno, jeśli mówimy o dobrych szkołach.
Jednak mimo wszystko to ogólna teoria, prawda jest troche bardziej skomplikowana. Skończyłam liceum rok temu i ani przez chwile przez cały ten czas nie przyszło mi do głowy porównywać się z kimkolwiek z technikum czy zawodówki. Każdy ma to na co pracuje, jak ktoś się obija to nie ma znaczenia jaka szkoła bo i tak się nie uczy, a jak ktoś chce się uczyć i czymś sie interesuje to zawsze będzie mieć dużo nauki i mało czasu

Na szczęście w tym kraju jeszcze nie ma obowiązku studiowania. Ktoś chce mieć prace zaraz po szkole średniej to oczywiście lepiej wybrać technikum, kogoś ciągnie na studia to lepiej liceum, taka jest prawda. Oczywiście zaraz gromy z nieba się posypią, że po technikum też można iść na studia a po liceum robić jakieś kursy itd itp. Pewnie, ale po co sobie utrudniać. Super, że jest mozliwość zmiany, ale wg mnie jak ktoś jest zdecydowany że chce studiować, dalej się kształcić to te teksty o byciu w techniku i "super" możliwościach pracy schodzą na dalszy plan, osobiście dla mnie to nie miało znaczenia. Nawet gdybym była w najlepszym technikum na świecie i miała tą suuuuuper kase to nigdy by mnie to nie zadowoliło, od zawsze wiedziałam że chcę iść na studia i dalej się kształcić, czułabym niedosyt po samej szkole średniej.

Chociaż te autorki marzenia o szkole filmowej widać, że są zupełnie nieprzemyślane. Polecam więcej poczytać na temat rekrutacji czy samych studiów, to nie taka bajka w której szkoła kupuje ci kamere i idziecie nagrywać wesela. Jeśli nie czujesz chęci studiowania polegającego na uczeniu się i rozwijaniu a nie studiowaniu dla przedłużenia sobie młodości to polecam zostać w technikum.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi natomiast o statystyki. Wiesz jak wiele liceów je sobie zawyża? Nie dopuszczają uczniów do matury. A wierząc statystyką to każdy Kowalski ma półtorej samochodu Twoim zdaniem lepiej iśc do złego LO niż dobrego technikum.
A co złego jest w niedopuszczaniu do matury ? Ktoś olewa sobie nauke, przepycha z klasy do klasy, nagle przed maturą się obudzi bo mamusia nakrzyczała i co szkoła ma obowiązek go dopuścić ? Nie ma tak kolorowo, na wszystko trzeba sobie zapracować a matura nie jest obowiązkowa. Żadna szanująca się szkoła nie pozwoli sobie na to, żeby ktoś przez swoje lenistwo i olewanie wszystkiego psuł ogólną reputacje a żadna szkoła i nauczyciele na siłe wiedzy komuś do głowy nie wsadzą. Matura nie jest obowiązkowa, studia nie są obowiązkowe. Ludzie powinni uczyć się brać odpowiedzialność za siebie i swoją przyszłość a nie zrzucać efekty swoje lenistwa na innych.
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując