Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brązowowłose farbowane Cz.V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-23, 18:43   #2517
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 573
Dot.: Brązowowłose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
Ja zadam takie głupie pytanie: a próbowałaś może zimne okłady z sodą oczyszczoną?
Ja jak sobie coś stłukę lub inne kuku skutkujące wzrostem temperatury to właśnie takie robię. Ostatnio moja mama sobie nogę zwichnęła i jej dość mocno spuchła. Takie okłady z sodą ładnie jej ściągnęły opuchliznę i nie grzały się tak szybko jak same z wodą.

A odnośnie wizyty u lekarza, witajmy w Polsce. Paranoja z tym normalnie. Z resztą z tego co czytam i słyszę to nie tylko w przychodniach jest tak "wesoło".
Ja wiem co czujesz, bo przeżywałam to jakieś 8 lat temu, jak moja mama była świeżo po operacji i na rehabilitacji poza domem, a mi się brat rozchorował. No i żeby było wesoło w domu był tatuś stulecia, który miał nas głęboko w 4 literach. Nawet nie zapytał jak się młody czuje i czy nie trzeba do lekarza. Sama musiałam znaleźć wszystkie papiurki i iść z nim do przychodni. Okazało się, że to było po prostu silniejsze przeziębienie, ale co się nadenerwowałam, że młodego coś boli to moje.

Kurcze, szkoda, że nie masz kogo z dzieckiem zostawić, bo mogłabyś czatować w przychodni na wolne miejsce i potem dać znać komuś, żeby chi dziecko przywiózł. Bo na bank będą pacjenci-duchy, którzy tylko blokują kolejkę...
Ja u siebie mam nieco łatwiej, bo miasto mniejsze i ludzi mniej. Rzadko chodzę do lekarza, ale jak już muszę to czekam max. godzinę w kolejce. Jeśli oczywiście przyjdę zanim rejestracja zamknie swój kramik.

W każdym razie - trzymaj się i nie dawaj Życzę mamusi cierpliwości, a młodemu zdrówka



Zgadzam się, nasza "ochrona zdrowia", bo oni się przemianowali ze służby na ochronę , jest czasem o kant tyłka potłuc. Jeśli nie trafisz na lekarza z powołania, to możesz się długo leczyć.
A NFZ tylko wzmacnia ta paranoję ze swoimi limitami i innymi bzdurami branymi z kosmosu...
Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Oj współczuję Ci bardzo wyobrażam sobie jak musisz się czuć. .. swoja drogą czekać na lekarza tyle godzin to jest jakaś paranoja!!! Jak i cała nasza "wspaniała" służba zdrowia
Były okłady zimne bez sody bo mamy takie żelowe do chłodzenia. Lekarz powiedziała, że to jakiś wirus. Typowe objawy wirusa. Na leki wydałam ok 170zł... Że też musiałam ignorować pierwsze objawy! Zawsze to potem drogo się kończy Młodszego też kazała przetrzymać w domu. Tydzień mam siedzieć z nimi. Wyobrażacie sobie jakby to było gdybym teraz znalazła pracę i nagle mam siedzieć w domu a nie iść do nowej roboty? Chyba szybko by mi podziękowali. Poza tym ja też jakaś niewyraźna jestem... Nie wiem co jest bo nigdy tak nie chorowaliśmy a teraz bach! I to nie z przedszkola mi to przynieśli. Jakąś francę puściły świnie w powietrze bo i nagle tych reklam na grypę wszędzie pełno.
Co do godzin lekarzy to akurat o tej dopiero lekarz na chore dzieci przyjmowała. Mnie najbardziej wkur...o te czekanie przy telefonie. 2 razy dzwoniłam po 5 min i nic, w końcu za trzecim razem po 11minutach(!) odebrała babeczka w rejestracji!
Niestety połączono mi przychodnię dziecięcą z normalną dla dorosłych (kiedyś miałam po prostu oddzielny budynek dla samych dzieci) a tu kobitom nie spieszy się odbierać, bo pełno przed okienkiem emerytów chcących się leczyć na wszystko. I ok, niech się leczą ale czemu kobita z sekcji dziecięcej również ich zapisuje i nie odbiera przez to telefonu od ludzi chcących dziecko zapisać! Przecież ku...a nie ubiorę dwóch małych dzieciaków, w tym jedno przelewające się przez ręce i nie stanę w kolejce razem z tymi ludziskami aby się zapisać no i oczywiście potem wrócić do domu, bo lekarz jest później.
Ale nie ważne. Teraz muszę wyleczyć te moje biedaki i za siebie się wziąć bo coraz gorzej się czuję
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o włosach, kosmetykach i takich tam


Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline Zgłoś do moderatora