Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Włosy rozjaśniamy i o życiu gadamy -czesc III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-02, 08:17   #3989
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Włosy rozjaśniamy i o życiu gadamy -czesc III

enchanted poziom 8-9 bez podkładu dałoby rade osiągnąć jakbyś położyła na odrost farbę 9.13 np. z wodą 12%.
Przy czym należy wspomnieć że odcień na odroście będzie cieplejszy niż na długości- stare złoto lub beż.
Dlatego najlepiej byłoby ci robić odcieniami beżowymi lub zlotymi- najmniejsza różnica wyjdzie lub jej nie będzie- zalezy jak ci sie włosy rozjaśniają.
Przy popielach różnica zawsze wyjdzie- za dużo tonów do rozjaśnienia i to efekt uboczny i dlatego wtedy podkład trzeba.
Kładzenie farby z poziomu powyżej 10 w twoim wypadku bez podkładu da ci marchewkowy odrost. i to nie jest tak ze jak położysz np. 12 z wodą 9% czyli rozjaśnienie do 2 tonów to będziesz miała wtedy z 4 odcień 6.
Wyjdzie ci rudawe coś z poziomu 6-7 dlatego farby należy dobierać licząc tony z oksy a nie biorę np. 10 bo mi się podoba i kładę z wodą np. 6 i wtedy wychodzi mi dziwne coś o ton jaśniejsze od moich ale niepodobne wcale do tego co na pudle.
Podsumowując- najpierw decydujemy o ile rozjasniamy:
1-2 tony, 3-4 tony, na poziomie tonu itp.
jak już to wiemy to liczymy od swojego poziomu tyle tonów np.
4 poziom + 2 tony =6 poziom i patrzymy tylko w sklepie na farby z poziomu 6.
Przy twoim poziomie bez podkładu nie ma co liczyć na poziom wyższy niż 9 w najlepszym wypadku!
Oczywiście można próbować jak już się wybierze jedną farbę zmienianie stężeń i np. jeśli 12% nie podołało na odroście to za miesiąc dać więcej oksy do farby z proporcji 1:1 na 1:1,5. To czasem też pomaga.
Mam nadzieję że jasno wytłumaczyłam i zbytnio nie zamotałam.
A długości zawsze przyciemnić można.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora