Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-05, 15:36   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Ginekolog nie zleciła mi żadnych badań, po prostu na pierwszej wizycie wykonała zwyczajne badanie ginekologiczne i przepisała tabletki, na które do tej pory reagowałam dobrze. Minusem było to że nie przeprowadziła ze mną wywiadu dotyczacego chorób, ale po zapoznaniu się z ulotką stwierdziłam że raczej nie ma podstaw żebym ich nie zażywała. Pytałam pania ginekolog o badania hormonalne, gdyż czytałam na forach że powinno się takie zrobić przed przyjmowaniem tabletek, na to ona powiedziała że to jest mit który wziął się nie wiadomo skąd i jest bardzo powszechny, a takie badania robi się przy hormonalnej terapii zastępczej, nie przy antykoncepcji...
Badań hormonalnych zwykle się nie przeprowadza, bo nie ma takiej potrzeby – u zdrowych osób nie przepisuje się środków hormonalnych na podstawie poziomu ich hormonów.
Za to badanie krzepliwości krwi oraz próby wątrobowe są bardzo ważne! Przecież środki hormonalne zwiększają możliwość zachorowania na zakrzepicę. No i też obciążają wątrobę. Dlatego też tak ważne jest zbadanie pacjentki i ustalenie, czy w ogóle może przyjmować hormony, oraz regularne badanie pacjentki, żeby wykryć ewentualne nieprawidłowości.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując