Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem, który rujnuje mi życie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-06, 21:54   #14
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Problem, który rujnuje mi życie.

powinnaś iść nie do dietetyka czy gastrologa ale do psychiatry.
zespół jelita nadwrażliwego to jedna z tzw chorób psychosomatycznych.
doskonale Cię rozumiem, ponieważ sama miałam z tym problem. musiałam latać do toalety po każdym posiłku, doszło do tego, że codziennie zażywałam środki typu stoperan, nawet jak mi się nic nie działo.
przyczyna tej choroby siedzi w Twojej głowie a nie w jelitach.
doskonale rozumiem Twój stres, nie dość, że dolegliwości dokuczliwe to jeszcze te nerwy, przytrafi się coś czy nie przytrafi? przez jelito drażliwe moje życie łóżkowe zanikło, bo wstydziłam się, że nagle będę musiała przerwać igraszki i lecieć do toalety. a jeszcze mieszkam w akademiku, łazienka na 10 osób, odgłosy przy biegunce jakie są każdy wie, nigdy nie wiedziałam, czy jak mnie złapie to ktoś nie będzie np mył zębów, no, koszmar po prostu. moje życie się obracało tylko wokół sedesu.
ale przeszło właściwie samo (chociaż nie tak zupełnie). musisz się po prostu wyluzować.
dieta też jest ważna - jedz lekko, nie wzdymająco. Jedz POWOLI i małymi kęsami, żeby nie połykać powietrza. Jak będziesz wiedziała, że nie zjadłaś nic, co mogłoby wywołać jakieś przykre dolegliwości, będzie łatwiej Ci się wyluzować i nie myśleć.
Chodź na spacery. Zajmij się czymś co lubisz, co sprawia Ci przyjemność, wybierz się na zakupy, urządź wieczór spa, może przemebluj pokój? Coś co sprawi, że się odprężysz.
Jeśli nie chcesz iść do psychiatry, możesz poprosić lekarza ogólnego o jakieś łagodne środki uspokajające, np hydroksyzyna. Mi lekarz też coś przepisał stricte na to jelito, nie pamiętam niestety nazwy.
Przyczyną są nerwy, a jak już znasz przyczynę to połowa sukcesu. Dasz radę, powodzenia!

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2013-11-06 o 21:58
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując