Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czy można samemu zrobic forme do odlewów z gipsu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-19, 08:21   #13
ania_kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Angry Dot.: czy można samemu zrobic forme do odlewów z gipsu?

Ja szukałam od wielu miesięcy do różnych typów odlewu. Niby w Internecie wszystko a jednak nie wszystko.
Aż znalazłam i lekko zmodyfikowałam i wyszła odpowiednia masa.
Potrzebny silikon ze sklepu budowlanego - zwykły sanitarny. Tylko uważajcie, bo kiedyś próbowałam najtańszego, który w składzie ma kwaśny odczyn. Można się struć, bo zapach niedoniesienia i gdy się dotknie skóry powoduje podrażnienia. Dlatego kupiłam o jakieś 3 zł droższy bez kwaśnego odczynu (zapytajcie sprzedawcy, który to). Koszt 16 zł - w tubie do pistoletu. Silikon trzeba wymieszać z mąką ziemniaczaną. Ja na tą tubę użyłam ok 0,5 kg.
Mieszać najlepiej w misce szklanej na początku jakimś patykiem. Potem można ręcznie (w rękawiczkach). Następnie wyjęłam z miski i podsypywałam mąką jak przy wyrabianiu ciasta. Powstaje ciasto, które musi odejść od ręki. Idealne do odbitek, ale i średnioskąplikowanych przedmiotów. Osobiście chciałam uzyskać formę o kształcie trójwymiarowego przedmiotu. Ciężko go wcisnąć w masę, dlatego rozwałkowywałam małe placki i odciętymi pasami ciasta obklejałam mój przedmiot w zaczynając od szczelin aż dobrze opatuliłam mój model. Zostawiłam na noc i rano wyjęłam model a z masy powstała idealna forma do odlewu gipsowego. Sztywna ale i elestyczna.
Czyli potrzebujemy: silikon sanitarny + mąka ziemniaczana 0,5 kg.
ania_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując