Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-24, 09:16   #419
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Fajnie

Powiedz mi, jak to jest z tym miodem? W internetach wszędzie piszą, że na surowo, bez podgrzewania powyżej 40 stopni ma działanie prozdrowotne. A ja się dowiedziałam, już od kilku osób, w tym moich dziadków i pana z zielarskiego, że miód ma prozdrowotne właściwości tylko jak się go "odstanie" w wodzie. Czyli letnią wodą się zalewa łyżkę miodu (czy tam ile się chce), zostawia na noc / kilka godzin i dopiero można pić. Wtedy działa. Inaczej to po prostu cukier, fruktoza z glukozą, która przelatuje przez organizm jak każdy cukier.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Jeszcze chciałam się dowiedzieć skąd Sylveco ma miód i wosk w swoich produktach (czy polski, jaki to miód, itd.), napisałam maila, ale nie odpisują
Ja też miałam do nich napisać, ale jakoś mi się ulotniło

Co do podgrzewania, wiem tyle, że nie wolno bo traci właściwości, W goracej herbacie nie ma sensu, tylko w letniej wodzie lub mleku, czyli letnią temp. rozumiem właśnie jako do 40*C O tym, żeby odstawić na noc nie słyszałam, ale może to jest powiązane z holistycznym podejściem, homeopatią, że niby woda ma właściwość zapamiętywania.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora