Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-12, 09:30   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!


Wątek dla bachat'owców
Chciałabym abyśmy tutaj mogli zadawać pytania, dzielić się muzyką i układami (oczywiście zgodnie z regulaminem )



Chciałabym Was zapytać (tańczę w szkole i wczoraj miałam 8 zajęcia ale dodatkowo jeszcze miałam 3 godziny prywatnie u instruktora bachaty w parach) i teraz mam pytanie:
1) czemu jest tak, ze z jednym partnerem np nie wychodzi mi zupełnie bachata: kiedy on idzie krokami do boku, albo przedłużonym, zmianą rytmu to ja nie wiem czy on chce robić krok podstawowy (czyli przesunięcia do boku liczone na 1,2,3,tap) a a kiedy chce iść krokiem zmiany rytmu czyli wtedy tylko bujamy się z nogi na nogę, i ja nie wiem kiedy on chce skończyć bujać się z nogi na nogę a kiedy chce iść na 1,2,3 i tap. To wszystko w trzymaniu otwartym. Cięzko chyba jest coś takiego zrobić prawda? Bo jednak prowadzenie partnera, ja po prostu go nie czuję często..

2) Możliwe jest że ja po prostu nie mam talentu do tańca? jestem teraz w takim etapie, po wczorajszych zajęciach, że wydaje mi się, że nie ma sensu mi tańczyć, czasem jest fajnie, a to co wczoraj pokazałam to jakiś dramat - czyli nie wiedziałam w ramie czy partner mnie prowadzi na krok podstawowy, czy krok przestawny, czy on chce żebym w podstawowym zrobiła krzyżak, albo jak jesteśmy w etapie krążenia biodrami razem no kurde, ja po prostu nie czuję tych impulsów. Jasne z instruktorem jak tańczę (bo zabiera nas i pokazuje układ na partnerkach bo nie prowadzi z instruktorką) to wtedy idę jak trzeba i to jest takie mocne prowadzenie, ale z partnerami to jest jakaś porażka, może ja się po prostu nie nadaję?

PS tak ćwiczę od tygodnia ćwiczę codziennie bachatę.. albo solo, albo z kimś, wiec to nie jest tylko raz w tygodniu.. chodzę raz w tyg na imprezę, jeszcze podszkolę salsę i będę na imprezy latino chodziła


3) macie jakiś swój ulubiony kawałek bachatowy? możecie podać tytuł albo link do youtube?

4) Czy jak zaczęliście/zacząłyście tańczych bachatę/czy salsę to ciężko wam tańczy się przy zwykłej muzyce pop,dance, umcyk, umcyk? Ja jakoś nie moge do klubów chodzić z muzyką tą lejdi gag, rihann, i innych.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując