Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak wizyta w rzeźni zmieniła moje życie- artykul
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 11:47   #54
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jak wizyta w rzeźni zmieniła moje życie- artykul

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja się z zgadzam z Esfirą. W większości to propagandowe bzdury.

Szczególnie ten moment o kocie. Taaaa wszyscy zapłakani z drącymi głosami, bo kotek nie może w kościele siedzieć. Koty są raczej przystosowane do zimy, poza tym miejsce do grzania można znaleźć nie tylko w kościele. No dobra, mógł zostać, ale reakcja taka jakby co najmniej ksiądz zamordował kotka na ich oczach, a nie tylko wyrzucił za drzwi. Zdecydowanie mocno przesadzone


nie myślcie, że jestem bez serca, bo zwierzęta kocham, ale jak czuję, że ktoś próbuje mi coś wmówić, albo wywołać we mnie z góry ustalone uczucia to mi się włącza czerwona lampka. Propagandy nienawidzę.


Działania gości oczywiście popieram.
to jesteśmy juz dwie
wegetarianizm ( a przynajmniej ograniczenie spożywania mięsa) to szczytna idea, bo doszlismy już to takiego poziomu rozwoju gospodarki, rolnictwa i wszystkiego, że mozna z powodzeniem zastępować mięso innymi produktami, roslinnymi, które zawierają też białko, żelazo etc... Natomiast nie mozna robić ludziom wody z mózgu za pomoca spreparowanych bzdur... Bo to doprowadzi wrażliwe duszyczki do ekologicznej psychozy i załamania i powrotu do neolitu chyba. Wszystkie nauki biologiczne, cała medycyna, fizjologia, sa zbudowane na doświadczeniach na zwierzętach, te doświadczenia trzeba było zrobić, żeby dowiedzieć sie ważnych rzeczy, żeby ratowac życie ludzkie (i zwierzęce). Produkcja zwierzęca to olbrzymi biznes, tego nie da sie ot tak zlikwidować zlikwidujemy stada merynosów w Australii, bo owce cierpia podczas strzyży, bo stare zwierzeta sa brakowane na baraninę... I bedziemy nosic ubrania z nylonu, które rozkładają się przez setki lat...
Oczywiście niektóre metody chowu zwierzat są nie do przyjęcia, ale w wiekszości wypadków okazuje się, że prawda wcale nie jest taka drastyczna, jak twierdzą wegetarianie...

Lain, ja nawet nie mówie o tym, jakie rany zadaje naszej Matce Ziemi intensywne rolnictwo, zalewane tonami azotanów i pestycydów, herbicydów i innych insektycydów...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując