Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-30, 12:32   #1163
elmilinden
Raczkowanie
 
Avatar elmilinden
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 325
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Zielone korale, nie wiem, kiedy przekłuwałaś sobie ucho, nie jestem też wybitnym ekspertem w tej dziedzinie ale jeśli masz takie problemy z uchem radze go w ogóle nie moczyć, do czyszczenia uszu wewnątrz i na zewnątrz tez używać właśnie sprayu do czyszczenia uszu z roztworem wody morskiej (to naprawdę jest dobry specyfik, ostatnio laryngolog przy zapaleniu zatok kazał mi tym płukać nos), poza tym nie dotykaj tego ucha NICZYM. Kup sobie jałowe gaziki w aptece, takie małe, kosztują grosze, w paczce każdy jest zapakowany pojedynczo. po użyciu wyrzucaj. Nie grzeb przy kolczykach, nie przemywaj watą ani zwykłymi wacikami, najlepiej po prostu polewaj, czym masz polac a potem wytrzyj gazą i koniec (bo te włókna waty zostają przy kolczykach).

Poza tym niezawodna metoda na przyśpieszenie gojenia skóry- 2xdziennie Capivit A+E, 7-10dni (ale nie dłużej niż 10 dni, syntetyczne witaminy nie są zdrowe...) plus wapno musujące w tabletkach pić 2x dziennie plus 3x dziennie 2 tabletki Rutinoscorbinu. Piszę to poważnie Rutinoscorbin możesz brać i miesiąc.

A jeśli masz już jakoś zaropiałe ucho, raczej wybrałabym się do lekarza.
elmilinden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując