Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-12, 14:06   #615
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale pH jest rzeczą elementarną w tym wypadku. Dla kwasu askorbinowego wskazane jest poniżej 3.5, dla niacynamidu powyżej 3, więc jeśli nie użyjesz innej substancji do podniesienia pH, niacynamidu musi być w sam raz, nie za mało, nie za dużo. Ekstrakt z ostropestu może wymagać wyższego pH niż 3.5 (musiałabym poszukać informacji), zresztą z ekstraktami lepiej uważać, jeśli nie dodaje się chelatorów metali. Hydrolat zastąpiłabym wodą do iniekcji.
Hmmm, no właśnie niestety wiem jak to jest z tym pH, myślałam że to jakoś przeskoczę już od dawna nie chce mi się w domu robić nic, co wymaga papierków lakmusowych, regulowania pH, itp. Ograniczam się do robienia serum dwufazowego i jemu podobnych "na oko"

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Postaram się przygotować recepturę najprostszego serum z wit. C i niacynamidem. Warto dodać, że połączenie takie może zwiększać biodostępność kwasu, składniki te tworzą tzw. pary jonowe.
Myślę, że nie tylko ja będę ci za taką recepturę niezwykle wdzięczna
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując