Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 07:31   #12
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Czy mam obowiązek być 15min wcześniej w pracy?

Cytat:
Napisane przez MarlenaL Pokaż wiadomość
Witam i proszę o oświecenie
Otoz, pracuje w kwiaciarni w godzinach 9-20.00. Szefowa powiedziala ze mamy byc juz 15-20min wczesniej zeby zrobic wystawe na zewnatrz (powierzchniowo wystawa ma tyle co sama kwiaciarnia...), przygotowanie tego to "kupa roboty". Mam to robic za darmo? Czy ona moze podpierac sie tym ze mam obowiazek przygotowac stanowisko pracy? Wydaje mi sie, ze od 9.00 mam brac sie za swoje obowiazki.

Inna sprawa jest, ze poszlam jej na reke podobnie kolezanka. Po roku pracy na umowie o dzielo wykombinowala mi staz i nadal nie mam normalnej umowy a pracuje na pelny etat. Poza tym teraz mam "staz" a pracuje sama, w innym miejscu niz powinnam i w innych gdzinach niz powinnam a ona zarabia na PUPie. Kiedy wyrazilam niezadowolenie z takiego pomyslu, dala mi do zrozumienia ze znajdzie sie inny stazysta
Moglaby chociaz w takim wypadku odpuscic gadke o przygotowaniu stanowiska pracy itd.

Prosze o zdanie w temacie i z gory dziekuje
Witaj moja droga. Stażysta nie może zostać sam bez opieki swego przydzielonego w umowie o staż opiekuna. Jesli pracodawca szantażuje stażystę w taki sposób, że na jego miejsce jest kilka, wówczas radzę udać się do PUP-u i złożyć zażalenie u dyrektora instytucji opisując zachowanie pracodawcy. Wówczas straci nie tylko stażystę ale i ewentualną pomoc na przyszłość z PUP-u. Proponowałbym mu kulturalnie o tym powiedzieć. Jest to na pewno nie zgodne z Kodeksem pracy, do którego odsyłam. Zresztą w regulaminie musi być wzmianka na ten temat.
powodzenia
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując