Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam 22 lata i czuję się zaniedbana i bezużyteczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-03-18, 14:15   #3
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Mam 22 lata i czuję się zaniedbana i bezużyteczna

Jakie były te problemy ze zdrowiem? Nadal je masz?

Pierwsze co mogłabyś zrobić to pójść na siłownię. Jeśli studiujesz - i to w większym mieście - to już w ogóle super, bo karnet będzie cię kosztował od 30 do max 50 zł/miesiąc - jeśli jest tam honorowana karta beactive (ja z niej korzystałam kilka lat, świetna sprawa). Będziesz miała 2 w jednym - szczuplejszą sylwetkę i oderwanie od telewizora. W dodatku możesz tam też poznać nowe osoby, obojętnie czy to jakaś zumba, czy ćwiczenia na siłowni.

Tak na prawdę to chyba nie ma innej rady niż zacząć te zmiany stopniowo wprowadzać.

Ja jakiś czas temu miałam problem z systematycznością, więc stworzyłam sobie taki kalendarzyk z rozpiską. I tak np. niedziela była u mnie dniem, w którym robiłam pedicure, jakiś peeling, maseczkę. 2 razy w tygodniu manicure, użycie balsamu, golenie też miałam rozplanowane Na początku wszytko zaczynałam z mniejszą częstotliwością, później ją zwiększałam, np. właśnie balsamowanie ciała (kiedyś nigdy mi się nie chciało, więc ten 1 raz w tygodniu to był u mnie wyczyn) Tak samo z ćwiczeniami. Też wpisywałam sobie czas na naukę drugiego języka itp.

Na mnie taka metoda działała, bo lubię odhaczać i widzieć że wykonałam kolejne zadania. Teraz już się takiego kalendarza nie trzymam, ale zawsze i tak robię to co miałam zrobić, bo już mi to weszło w nawyk.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując