Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-20, 11:45   #3595
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale wtrącę swoje trzy grosze, bo moja twarz też się z żelami nie lubi. Olejek za to polubiła, zrobiłam go ze dwa razy sama wg najprostszego przepisu na jakichś mieszankach olejów (chyba ryżowy i jakiś drugi zielonkawy). Teoretycznie mogłabym do niego wrócić, ale tylko podczas mycia wieczorem pod prysznicem, żadna siła nie zmusi mnie do schylania się nad zlewem. Jednak zostaję przy micelach, bo są dla mnie zwyczajnie wygodniejsze.

Ostatnio mnie coś podkusiło na żel tymiankowy Sylveco. Po tygodniu mycia nim twarzy raz dziennie, wieczorem zobaczyłam wysuszony naskórek, suche skórki tu i ówdzie, no i przetłuszczanie w ciągu dnia większe. Czyli powtórka z rozrywki z Aleppo, tylko że wtedy szkody były większe.
Może będę go używać rzadziej, albo zużyję do ciała.
Ja sie zastanawiam nad zrobieniem sobie wg przepisu z bu czyli slonecznikowy i witamina E, chociaz nie wiem czy mam ja jeszcze... Myslicie ze jak dodam do tego konserwant to cos sie takiemu olejkowi stanie (oprocz przedluzenia trwalosci)? Aczkolwiek no wlasie, mam straszne watpliwosci, bo moja skora przy uzywaniu zeli i wody, po 3 dniach jest sucha, sciagnieta, luszczaca i wysypuje mnie niesamowicie ^^
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora