Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pędzle do kosmetyków mineralnych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-07, 17:31   #3727
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Mega ciekawie te pędzle wyglądają! Pewnie kosztują miliardy? Miałam chętkę na kabuki i na nowego Flat Topa (z mojego edm wypadają kłaki)... a teraz mam hiper ochote na to dziwne cudo
Czy ten pędzel daje dobre krycie? Z flat topem mialam zawsze ten problem, ze co bym nie robila, zawsze pojawialy sie smugi...
jeżeli chodzi o pędzel ten co ja mam, czyli OV1 z glamshop.pl to jest wydatek 69zł. To jest ta wersja większa, ale serio, duża to ona nie jest. Jak przyszła to myślałam, że ktoś się rąbnął i wysłał mi mniejszą wersję :P Więc wersja OV2 jest jeszcze mniejsza, prędzej do konturowania na mokro czy coś... Mały jest za 59zł, a w zestawie są jakoś taniej.

a oryginały, na których były wzorowane pędzle z glamshopu są ze stanów, kosztują po ok 300zł za pędzel do twarzy

złą osobę pytasz o krycie no bo po pierwsze, używam minerałów, które nie kryją mocno, żadnych formuł kryjących etc, po drugie wręcz szukam w minerałach naturalności, nie mocnego krycia i to samo z pędzlami mam

Jednak w tym pędzlu widzę, że dość szybko uzyskuję efekt tak jak lubię (jakby półkrycia). I nie robi mi smug czy plam. Myślę, że jakby mi zależało na kryciu to wystarczyłoby chwilę dłużej popracować. A bardzo szybko wpracowuję nim podkład, bo jest duży (ale nie za duży). Już pędzlem z clare zajmowało mi to może ze dwie minuty, a tym jest szybciej, bo jest większy.
Generalnie Hania od Glamshopu polecała ten mniejszy do minerałów jak się jej pytałąm, ale zaznaczyła, że nie używa minerałów na co dzień. Właściwie w ogóle ich nie używa, raz chyba tylko testowała Lily Lolo (???) i nie byłą zadowolona z krycia (nie dziwię się, bo to słabo kryjące minerały). No i cieszę się, że wzięłam ten większy jednak. Uważam, że jego włosie sprawdzi się też dla lubiących większe krycie, bo nie jest to długi kabuki. Długość włosia w OV1 to raptem 2cm przy wielkości około 5.5cm na 4.5cm. Po zdjęciach obstawiam, że OV2 ma włosie ok 1,5cm długości, przy mniejszej wielkości, bo chyba 4x3cm.

Więc ja doszłam do wniosku, że ten mały ma wielkość jak pędzle normalne które posiadam, a chciałam coś większego, na większą powierzchnię. bałam się że ov1 będzie za duży i nieprecyzyjny ale na mojej małej twarzy radzi sobie świetnie nawet w zakamarkach przy nosie etc. jednak do korektora mineralnego polecałabym brać ten mniejszy, będzie nim łatwiej kłaść produkt skondensowanie w jeden punkt Bo ov1 dojedzie do oczu, ale nie będzie się nim precyzyjnie korektora kładło.
W ogóle, bardzo napakowane włosiem są te pędzle.

No i zaznaczę, ov1 nie jest ani flat topem ani kabuki. włosie ma krótkie jak kabuki (krótsze nawet niż mój clare blanc), ale jest delikatnie okrągły. Ov2 jest bardziej płaski, wydawało mi się, że może być z nim taki problem, że prócz tego, że się namacham, bo powierzchnia pędzla mała, to jeszcze włosie tam nie będzie tak pracować ładnie, bo jest krótsze, a dalej mocno zbite. I to może być "zbyt twarde" na minerały - no ale to tylko moja opinia
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując