Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak długo utrzymuje się make up?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-21, 10:39   #2
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: jak długo utrzymuje się make up?

Jedyne co przychodzi mi na myśl to żebyś próbowała innych kosmetyków i szukała swoich KWC... Czasem te polecane gdziekolwiek są dobre dla ogółu ale na jakimś procencie dziewczyn się nie sprawdzają. Tak to już jest. Nie poddaję w wątpliwość idei KWC, dla mnie samej jest to biblia kosmetyczna! Tak się po prostu zdarza i już. Testuj, testuj i jeszcze raz testuj...
A próbowałaś może jakichś bardziej matujących kremów? Sama mam raczej skórę mieszaną z tendencją do suchej, więc takich nie używam, ale może jakaś Wizażanka ma podobny typ skóry i poleciłaby Ci coś dobrego? Wydaje mi się, że dużo daje porządnie dobrana pielęgnacja. Z osobistego doświadczenia polecam trzy kroki Clinique. Moja skóra je polubiła, może Twoja też polubi? Mam typ 2 i po kuracji zniknęły problemy z suchumi plackami gdzieniegdzie czy przetłuszczającą się skórą w okolicach nosa... Są dostępne małe zestawiki, więc sprawdzić można, chociaż efekty widać po około miesiącu... ;( Aaa jeszcze z Clinique dobry jest kremik-koncentrat Turnaround - zostawia buzię taką gładziutką i mięciutką jak pupcia niemowlaka! W działaniu podobny do Idealist EL ale tańszy.
Inna sprawa to makeup... Testuj bazy! Na oko dobra jest Lumene (przedłuża żywotność cieni, choć na mojej powiece efekt nie jest tak spektakularny jak u większości Wizażanek - ale jest). Na twarz nie stosuję bazy ale szykuję się do zakupu jakiejś na własny ślub i wesele i testowałam jakiś czas temu w Sephorze dwie: Lancome i Estee Lauder. Ta pierwsza jest o konsystencji żelu, druga gęstego kremu. Mi bardziej podpasowała EL - super matowi skórę a jednocześnie jej nie wysusza i chyba mój wybór na nią właśnie padnie. W kwestii podkładów nie jestem ekspertką, więc nie doradzę niestety. Jak chodzi o długotrwałe szminki - moimi typami są: Clinique Colour Surge Lipstick i Different Lipstick, Estee Lauder Signature Lipstick oraz Givenchy Rouge Interdit. Na mnie osobiście nie trzyma się ani Dior, ani Lancome Jeśli o błyszczyki chodzi to bezkonkurencyjne sa Clinique - i Long Last Glosswear, i Full Potential Lips. Także chwalę sobie Błyszczyki Sephory. Długotrwałe cienie - MAC i Clinique, a także Smashbox.
Ufffff.... Się rozpisałam Mam nadzieję, że choć trochę pomysłów do sprawdzenia dostałaś
pozdrawiam!
Kasia
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując