Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-22, 13:52   #26
monipolka
Raczkowanie
 
Avatar monipolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
My do ok 13 m-ca ale tylko i wyłącznie ze wzgędów bezpieczeństwa-fotelik jest usytuowany tyłem do kierunku jazdy-co jest dużo bezpieczniejsze od "przodniego montowania", w przypadku fotlików montowanych przodem do kierunku jazdy bo przy ostrzejszym hamowaniu dziecko mimo, najlepszego na świecie fotelika może uszkodzoc sobie kręgi szyjne, wiec nie ma co sie spieszyć. Teraz jexdzi w maxi Cosi Tobi-polecam.
Aha po drugie zbyt małe dziecko-jak jktoś tu napisał 7 m-cy nie powinno jeździć pod żadnym pozorem w foteliku 9-18-ma jeszcze zbyt słaby kręgosłup-a przy siedeniu kręgosłup jest najbardziej obciążony-no chyba, ze jedzie 5 km do babci. Ale naprawdę nie ma co się spieszyc-przetestowalismy wczesniej foteliki 9-18 kg. (pzyczalismy na próbe) jeździliśmy na ogól do dziadków 60km w jedna stronę i obserwowalismy jak zachowuje sie nasza córka-dopiero jak już nogi sie jej nie miściły przesadziliśmy ja do Maxi Cosi.
Pozdrawiam i proszę o rozsądek przy zmianie fotelika
Ja napisałam, ze synek "przesiadł się" w większy fotelik jak miał 7 miesiecy- maluszek urodził się w lipcu, 7 miesięcy miał w lutym, wazył 9 kg, do tego kombinezon i w nosidełku nie miescił się, nogi i główka za bardzo wystawały, mimo że fotel z przodu był przesuniety, więc ze względów bezpieczenstwa kupilismy większy, i jeżdził w nim w pozycji półleżącej, wygodnie, bezpiecznie. Od 6ego miesiąca sam pięknie siedział, nie zmuszałam go do niczego, nie podpierałam poduchami- jak to robi wiele mam..... Jestem matka i krzywdy własnemu dziecku nie robie, skonsultowałam to z lekarzem! Bezpieczniej było zmienic fotelik na większy, niz bać się, ze przy jakiejś stłuczce mały połamie nóżki!
Ciekawa jestem kto projektuje te foteliki- jakei dziecko, które wazy 13kg zmieści się w nosidełko?
monipolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując