Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-18, 21:24   #1544
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witajcie dziewczyny!
Paznokcie miałam w buzi odkąd tylko pamiętam. Na początku w ogóle mi to nie przeszkadzało. Koszmar zaczął się pod koniec gimnazjum i na początku liceum. Wszystkie dziewczyny miały ładne paznokcie, a ja jak zwykle poobgryzane kikuty. Postanowiłam mieć piękne paznokcie na studniówkę. Ale niestety, zeżarłam wszystkie. Zrobiłam sobie wtedy akryle, które były ze mną jeszcze przez 2 miesiące. Liczyłam, że po takim czasie się oduczyłam. Cóż, najwyraźniej byłam (jestem) ciężkim przypadkiem, bo nic a nic to nie dało.
Pewnego dnia (już na studiach) obudziłam się rano i patrzę, a tu całkiem niezłe paznokcie. Krótkie, bo krótkie, ale... Wtedy zaczęłam malować paznokcie w miarę regularnie. Początkowo nie używałam żadnych odżywek, baz ani nic takiego. Zwyczajnie kładłam lakier na płytkę. Malowanie zajmowało mi trochę czasu, więc szkoda mi było wsadzać paluchy do ust. W ten sposób udawało mi się wyhodować jakieś tam paznokcie, z którymi można wyjść do ludzi.
Teraz już w zasadzie nie obgryzam. Pomogła mi w tym odżywka Eveline 8w 1 (tak, tak wiem, jakie są o niej opinie). Zdarza mi się jednak, że w czasie sesji pochłaniam paznokcie w tempie ekspresowym i kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić, skoro moja metoda "na malowanie" nie działa.
Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, które starają się rzucić ten paskudny nałóg. Walczę razem z Wami!
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując