Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-20, 19:43   #411
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez swirrruska Pokaż wiadomość
Coraz czesciej na "naszym max models" pojawiają się pseudo-wizazysci, jak i pseudo-fotografowie. I pozniej niestety prace są do niczego.

Spotkałam się również z sytuacją kiedy to fotograf powiedział modelce, że zdjęcia ma za darmo, ale musi zapłacić powiedzmy 150 zł za makijaż, a wizazysta o tym nic nie wiedzial... no i oczywiscie nic nie dostal.

Wiadomo, ze jest to sposob na zbudowanie swojego portfolio, jednak moim zdaniem trzeba podliczyc chocby symboliczna kwote w momencie kiedy sam fotograf/modelka się do Ciebie pierwsi odezwa z propozycją współpracy. Jeżeli jednak sami chcecie kogoś namówić na sesję ze względu na np. ciekawą urodę, to uważam, że TFP jest jak najbardziej ok.

Ja sama w tym momencie nie robie TFP, oprócz jednego fotografa, z którym współpracuje juz długi okres, a jego wyobrażnia i kreatywność zaskakuje mnie za kazdym razem!, i pewna jestem, że zdjęcia to dzieła sztuki
Trochę to dziwne co piszesz bo wychodzi na to że jak ktoś do Ciebie napisze (bo go zainteresują Twoje makijaże) o TFP to powinien zaproponować $ a jak Ty napiszesz do fotografa/modelki (bo podobają Ci się ich prace/uroda - przecież do kogoś kto Ci się nie widzi nie napiszesz) to powinno być za darmo

Cytat:
Napisane przez swirrruska Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze ja nigdy nie liczylam tego w ten sposob. Budowałam portfolio na zasadzie roznorodnych technik makijażu. Chciałąm, żeby było różnorodnie i jeżeli miałam okazję zrobić coś innego to zazwyczaj się zgadzałąm. Na początek wystarczy kilka a poza tym Twój blog również pokazuje Twój talent
Tutaj akurat się zgadzam ze wszystkim


Co do TFP to ja teraz już raczej nie uczestniczę w takich projektach. Początkowo owszem bo chciałam nabrać praktyki i wprawy (tym bardziej że jestem samoukiem).
Chyba że trafia się interesujący mnie projekt z dobrym fotografem i ciekawą modelką i wszyscy działają TFP to mogę się zgodzić jak mam czas.
I wiem jedno jak mi się fotki/styl fotografa/modelki nie podoba to szkoda czasu bo nigdy nic fajnego z tego nie wychodzi
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując