Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na strawberrynet.com - kolorówka część III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 11:31   #3208
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com - kolorówka część III

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...unikniesz.html
http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk..._oszustow.html
Od 1 stycznia przyszłego roku podatnicy dokonujący zakupów za granicą i otrzymujący ja za pośrednictwem Poczty Polskiej nie unikną już cła od sprowadzanych towarów - pisze "Gazeta Prawna". Wszystko za sprawą nowelizacji prawa celnego przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

Zgodnie z założeniami Poczta Polska przed wydaniem przesyłki pobierze należności celne, a następnie przekaże je właściwej izbie celnej. Co ważne, gdy poczta nie pobierze cła, to ona poniesie za nie odpowiedzialność, w tym finansową. Poczta będzie musiała wpłacić należność celną w ciągu 10 dni od dnia wydania przesyłki. Gdy się spóźni, do zapłaty dojdą jeszcze odsetki.

Poczta Polska stanie się swoistym straszakiem na nieuczciwych podatników. Dziś osoba, która sprowadza towary z zagranicy za pośrednictwem poczty, z dużym prawdopodobieństwem uniknie cła, gdy zdecyduje się na przekazanie przesyłki zwykłym listem.

Ważne!
Należnościom celnym i podatkowym podlegają sprowadzone rzeczy, których wartość przekracza 45 euro, jeżeli nadawcą i odbiorcą jest osoba fizyczna, lub przekracza 22 euro, jeżeli nadawcą jest przedsiębiorca, a odbiorcą osoba fizyczna




Mam (chyba płonną) nadzieję że "podatnicy" w tym przypadku to przedsiebiorcy sprowadzającymi w celu dalszego dopuszczenia towarów do obrotu...
Hej, jestem na wakacjach daleko od PL i dopiero dzisiaj zaczelam nadrabiac wizazowe zaleglosci no i dotarlam do postu Majade. Obawiam sie ze w zwiazku z tymi przepisami truskawka moze w ogole przestac wysylac towar do Polski. Tak jest na przyklad we Wloszech - ich przepisy celne sa bardzo restrykcyjne i truskawce nie oplaca sie wysylac do Wloch bo musieliby zwracac podatek za kazdy zakupiony towar.
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora