Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-26, 15:53   #1440
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez quis Pokaż wiadomość
Hej, z racji bycia facetem i posiadania około 3 nazw kolorów załączam zdjęcia, jedno w białym świetle, drugie w zółtym.
Zastanawiam się pomiędzy latem, a zimą, ale... sam nie wiem.

Mam nadzięję, że ktoś będzię wiedział
Musisz zacząć od przymiarki:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

BTW wcale nie masz "ciemnego typu urody". Możesz mieć takie wrażenie, jeśli byłeś białym blondynkiem jako dziecko i cała twoja rodzina jest blond, to wydaje ci się, że masz bardzo :południowy" wygląd. W rzeczywistości masz jasne oczy, dość jasne brwi - wyraźnie jaśniejsze od włosów, włosy masz średnie - ciemny blond/jasny brąz.
Możesz być praktycznie każdym typem, trzeba dokonać przymiarki kolorów czyli "testu draperii" - wtedy najlepiej widać różnice między kolorami, a raczej między efektami jaki mają na wygląd twarzy.
Cytat:
Napisane przez magdusia632 Pokaż wiadomość
Witam póki co śledziłam wizażowe wątki w przyczajeniu, do momentu odnalezienia właśnie tego
Bardzo proszę o analizę mojego typu urody, bo sama nie potrafię obiektywnie go ocenić
Zrobiłaś już przymiarkę?
Jeśli, nie tu jest instrukcja:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

I jak już wspominała Earthpace, analiza kolorystyczna na ogół wymaga porzucenia pewnych przyzwyczajeń, pewnej wizji siebie, jaką mamy. Dlatego od razu podam jak inaczej ja widzę ciebie, niż ty siebie:
Na zdjęciach masz makijaż, co bardzo przeszkadza w ocenianiu naturalnej kolorystyki, ale widać, że nie masz wcale czarnych ani gęstych brwi. Owszem, są ciemnawe, ale bez przesady. Gęste też nie są, to jest taki średni walor, są faktycznie widoczne, ale to też zależy od światła. Sama mam podobnie mocne brwi (tylko grubsze) i wiem jak to jest - w pewnym oświetleniu wydają się nawet bardzo ciemne i widać je całe od końca, do końca, w pewnym oświetleniu robią się jaśniejsze a zewnętrzna część ma tendencję do znikania. U brunetów tak się nie dzieje - czarne włoski są widoczne w każdym świetle. Widać też, że twoje brwi są jaśniejsze i w innej tonacji niż farbowane włosy. Jeśli twoje usta są ciemne, to na zdjęciach tego nie widać.

Dlatego polecam ci właśnie test draperii, ew. test szminek, nie śpiesz się, tylko daj sobie czas i staraj się zaobserwować jaki efekt przymierzane kolory mają na wygląd twojej twarzy, tylko pamiętaj - przymiarkę też się robi w dziennym, mocnym świetle, bez makijażu, farbowane włosy zasłaniamy chustką o neutralnym kolorze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2014-04-26 o 16:12
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora