Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-21, 09:55   #109
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
wbrew pozorom czerwoną kapustę na ciepło bardzo łatwo zrobić i szybko
w zależności ile jest was w domu, to bierzesz albo 1 całą kapustę albo 1/2, ale nie taką dużą, raczej średnią główkę. Szatkujesz. Ja mam robot kuchenny, więc mi to idzie szybko, ale ręcznie też nie jest źle. Wrzucasz do garnka, dodajesz pokrojone w paseczki albo kostkę 2 jabłka. Wlewasz wcześniej roztopine masło (1/4 masła). Mieszasz wszystko i zalewasz wodą, tak do wysokości kapusty. Gotujesz pod przykryciem na małym ogniu, aż kapusta będzie miękka. Jak kapusta będzie się robić miękka, to dodajesz 4 łyżki octu, szczypta soli i łyżkę cukru. Nadal gotujesz
Robisz teraz zasmażkę - tłuszcz i 2 łyżki mąki, studzisz zasmażkę i wlewasz do kapusty. Jeszcze gotujesz kapustę tak ok. 10 minut. I gotowe

susabee, Nie lubię Ikea
Nie jestem zadowolona z tych rzeczy, które tam kupiłam.
Szczególnie ręcznik za 50 zł, który potwornie farbuje
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Przypomniałyście mi o kapuście
ze dwa lata już nie robiłam czerwonej... a jak robiłam, to tak: na odrobinie tłuszczu zeszklić w garnku czerwoną cebulę; na to poszatkowana kapusta i odrobina wody- dusić chwilę pod przykryciem (posolona, pocukrzona - wtedy szybciej mięknie...
Do tego kawałek jabłka, kilka suszonych śliwek i ziele angielskie. I trochę wina czerwonego
I nie robię zasmażki.

A jeśli chodzi o Ikea, to mam muzeum Ikei w domu
I niektóre rzeczy rezczywiście, jakość bardzo średnia, szybko się psują, ale inne z kolei - wybitne. Mam np. dwa garnki już z piętnaście lat i są idealne.
Także zależy jak się trafi, oni mają różnych dostawców.
Dziękuję za przepisy, pewnie połączę obydwa na swój sposób Ale mam smaki

Co do garnków z ikei, moja mama ma je już 15 lat, 3 sztuki, z tej serii całej ze stali wraz z uchwytami, do tego pokrywki też ze stali całe. Potwierdzam wszystko, są rewelacyjne, wciąż wyglądają jak nowe, a były i są najbardziej eksploatowanymi narzędziami w domu. Idąc tym tropem kupiłam na razie jeden, nie są bardzo drogie, a naprawdę warto. Zeptery mogą się cmoknąć jednym słowem

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-09-21 o 09:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora