Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-22, 22:31   #23
Pooh
Raczkowanie
 
Avatar Pooh
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 106
Dot.: ćwiczenia na brzuch przy chorym kręgosłupie

To jest mniej więcej tak...
Jeżeli masz skrzywienie kręgosłupa, tak jak ja, to musisz bardzo uważać na ćwiczenia.Powinnaś unikać ćwiczeń na siłowni i grupowych zajęć
aerobiku typu: TBC, Fut Burning. Bo podczas podskoków aerobowych drgania są przenoszone bezpośrednio na kręgosłup. Podobnie jest z bieganiem. Również ćwiczenia z ciężarami powyżej 1 kg mogą powodować bóle pleców. Jeśli siłownia, to tylko jeżeli bedziesz mogła kożystać z pomocy trenera. Nie rób lepiej nic sama.
Polecam pływanie (bo woda delikatnie odciąża) oraz zajęcia pilates (bo tu pracujemy nad mięśniami stabilizującymi kręgosłup). W domu warto ćwiczyć, leżąc na twardej podłodze, bo wtedy kręgosłup jest stabilny: czyli bezpieczny. Lepsze w tej pozycji od hantelków będą specjalne gumy do rozciągania.
Dobrze jest codziennie odciążyć kręgosłup za pomocą
, dużej piłki rehabilitacyjnej. Wystarczy położyć się na niej na brzuchu lub na plecach i zwisnąć bezwładnie. Wtedy przestrzenie międzykręgowe delikatnie się rozsuwają, co przynosi ulgę zmęczonemu po całym dniu plecom.

Niestety ćwiczenia przy bólach kręgosłupa (ze względu na skolioze mam je niemal co wieczór) bardzo ograniczają możliwość ćwiczeń, ale trzeba bardzo dbac o plecy i nie robić nic co by im zaszkodziło.
Żebyśmy w wieku 40 lat nie chodziły zbolałe jak starsze babcie

A to fotka mojej piłki do ćwiczeń. Ma średnice 65cm (do mojego wzrostu 163cm)polecam, naprawde rewelacyjnie sie z nią ćwiczy i wspaniale odpręża
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pilka.jpg (52,4 KB, 26 załadowań)
Pooh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując