Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 1001 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-08, 17:08   #258
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: 1001 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią.

Tokarczuk? Hm..to jak już to może "Prawiek i inne czasy"? Mi osobiście się ta pozycja nie podoba, nie mój "klimat", ale znam wiele osób, które uważają tę książkę za naprawdę godną uwagi i polecenia. Poza tym- Tokarczuk miejsce się należy chociażby z tego, jak pisze, jaki ma styl.


Cytat:
Napisane przez weronika27 Pokaż wiadomość
Tracy Chevalier "Dziewczyna z perłą"
O tak, przyznam Ci rację, że to naprawdę klimatyczna, wręcz magiczna książka. Czytałam ją ładnych parę lat temu po raz pierwszy, potem jeszcze 2-3 razy. Lekkość pióra przenosi autentycznie w czasy mistrza Vermeera, do Delft. Co więcej- czytając książkę miałam wrażenie, że stoję za plecami malarza, zaglądam mu przez ramię i zerkam, jak maluje swe dzieła...
Nie uważam jednak, że jest to książka, którą należy zaliczyć do 1001 "must read". Owszem- jest interesująca, zwłaszcza dla miłośników sztuki, ale nie wnosi w nasze życie nic, co mogłoby nami wstrząsnąć, zmusić do refleksji, przemyśleń itd. Po prostu- piękna wizja, ale bez głębszego przesłania


A co powiecie na "Szatańskie () wersety" S. Rushdiego? Godne czy nie? Też nie czytałam, stoi w kolejce, ale może Wy macie już za sobą?
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."

Edytowane przez ania*aneczka
Czas edycji: 2009-10-08 o 17:10 Powód: literówka :)
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując