Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-27, 16:46   #235
kasiakr25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 15
CZY MOŻLIWA JEST CYTOLOGIA BEZ WZIERNIKA?? Proszę o poważne odpowiedzi!

Witam, Bardzo prosze o odpowiedz na powyzsze pytanie, najlepiej lekarzy ginekologow lub fomumowiczki, ktore mialy to badanie w ten sposob robione.

Dodam, ze nigdy nie wspolzylam, stad moje zaniepokojenie. W internecie znalazlam kiedys tylko jedna wypowiedz na jakims forum - dziewczyna pisala, ze ginekolog zrobil jej cytologie bez wziernika. Jesli mozna, bardzo chcialabym uzyskac wiecej informacji na ten temat. Czy ktos moze zna adresy prywatnych gabinetow w Krakowie, gdzie cytologie moga pobrac sama szczoteczka?

Wiem, ze niektorzy twierdza, ze dziewicom mozna normalnie zalkadac wziernik, ale w moim przypadku to calkowicie wykluczone, bo dostaje histerii juz na sama mysl. Poza tym odczuwam bol juz przy wyciaganiu tamponu OB mini (z zakladaniem jest w miare OK bo jeszcze nie jest napecznialy, poza tym tamponow uzywam tylko w ostatecznosci, bo za kazdym razem okropnie sie stresuje).

Tak wiec za zadne skarby swiata nie dam sobie zalozyc wziernika, chocby nie wiem co, a wiem, ze powinnam zrobic cytologie (mam 25 lat i odczuwam pewne dolegliwosci, a u ginekologa nigdy w zyciu nie bylam...)

A wiec: czy da sie bez wziernika???
kasiakr25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując