Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-25, 10:36   #310
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Suplementy,witaminki,wspo magacze...

Co się powinno brać i przez ile czasu - to kwestia indywidualna i nie ma zaleceń, które pasowałaby dla każdego Generalnie powinno się suplementować to, czego z jakichś powodów brakuje w diecie, czego wchłanianie jest upośledzone z powodu jakichś schorzeń, lub na co mamy zwiększone zapotrzebowanie ze wzeględu na tryb życia, wiek itp.

Jeśli chodzi o mnie, to czasem uzupełniam NNKT, kiedy nie mam ich w posiłku. Na naczynka łykam Cerutin (bardzo długo, ale nie widzę jakichś specjalnych efektów). Pod kątem trybu życia, tj. głównie uprawianego sportu łykam mieszankę wapń+magnez. Poza tym piję wodę z sokiem z cytryny na czczo. Zdarza mi się okresowo łykać antykataboliki.

Myślę, że tę mikturę poranną możesz pić bez ograniczeń, tak samo czosnek (o ile te kapsułki mają mało chemii). Co do wit. C, to łatwo ją znaleźć w pokarmach i chyba lepiej się prawidłowo odżywiać, niż jeść ciągle tabletki. Wit. B - wskazana jest chyba głównie u osób z niedoborami, ale to się rzadko zdarza, więc ja bym też "na zapas" nie jadła.

Suplementację trzeba dobrać do celu, jaki chce się osiągnąć Musisz wiedzieć, z czym konkretnie walczyć, a potem dobierasz piguły. Tu był taki fajny długi watek prochowy (chyba na formu 30+ ), było tam dużo rad pod kątem konkretnych problemów skórnych i innych.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując