Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ból ucha
Wątek: ból ucha
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-29, 13:25   #3
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: ból ucha

O kochana ! Współczuję najmocniej, przerabiam ten ból regularnie odkąd pamiętam (jak miałam 2 dni to pielęgniarka zalała mi uszy i dostałam zapalenia. Mało wtedy nie umarłam.).

W aptece dostaniesz maść rozgrzewającą, nie wiem, jak się nazywa, bo od zawsze nazywałam ją "kotkiem". To taka chińska maść, chyba ziołowa, w malutkim (jakieś może 2 cm), czerwonym, metalowym, okrągłym pudełeczku. Kosztuje grosze z tego co pamiętam. Ona niezaładnie pachnie (tzn. ja lubię), ale jest mega skuteczna. Musisz posmarować sobie nią za uchem i w tym kanale śliniankowym pod.Tylko pamiętaj, żeby założyc po posmarowaniu np. opaskę, bo jak Ci tak rozgrzeje, a potem zawieje, to będziesz miała niezły bal.

Co więcej najlepszym chyba domowym sposobem jest grzana sól. Bierzesz np. 2 łyżki soli na SUCHĄ patelnię i pogrzewasz. Cały czas trzeba mieszać, żeby się nie przypaliło. Potem ładujesz tę sól do małego woreczka (może być np. skarpetka) i ciepłą (ALE NIE GORĄCĄ) przykładasz do bolącego ucha. I tak powtórz to kilka razy. Pamiętaj też, żeby i po tym zabiegu opatulić ucho.

To naprawdę skuteczne sposoby, mam nadzieję, że Ci pomogą.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując