Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 13:29   #16
graphicdesign
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 165
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Droga autorko przede wszystkim- super, że widzisz w swoim zachowaniu coś negatywnego i chcesz z tym walczyć. Przy zaburzeniach odżywiania i z fobią społeczną bez pomocy psychologa/psychiatry sobie nie poradzisz. Postaraj się może spojrzeć na swoje życie z dystansu: czeka Cię wiele wspaniałych lat, nie pozwól, aby problemy (które sama sobie tworzysz) przysłoniły Ci prawdziwą przyjemność życia.

Sama w zasadzie wiesz co robić, zauważasz problem i możliwość jego rozwiązania. Zły stan zębów? Dentysta i ortodonta jeśli masz krzywy zgryz (tu bez pomocy rodziców się nie obejdzie, bo to kosztowna sprawa)! Bez dwóch zdań. Higiena osobista to konieczność. Postaraj się wprowadzać zmiany stopniowo, tak aby zmieniać swoje nawyki. Pracuj np. nad jednym nawykiem jakiś czas (np. tydzień, dwa), jak chociażby regularne mycie zębów. Jeśli musisz, to zapisuj swoje postępy.

Włosy - polecam wątek włosomaniaczek. Ja po roku zdrowej pielęgnacji nie mam problemu z łamaniem się włosów i przesuszonymi końcami. Można się nieźle wkręcić.

Odżywianie - nie wiem czy jesteś pod opieką lekarza, ale powinnaś być. Jeśli nie wiesz co powinnaś jeść to poproś o spotkanie z dietetykiem. Nie głodź się, nie ryzykuj z przypadkowymi dietami.

Cera, paznokcie itd - wizyta u kosmetyczki powinna załatwić sprawę. Jeśli masz większe problemy z cerą to poproś o skierowanie do dermatologa u lekarza rodzinnego.

Ruch, aktywność fizyczna - postaraj się wybierać to co sprawia Ci przyjemność, aby ruch nie był przykrą koniecznością, tylko miłym fragmentem dnia. Ja się wkręciłam w Chodakowską. Bez zewnętrznego motywatora pewnie nie wstałabym z kanapy.

Od siebie dodam, że masz bardzo ładne rysy twarzy. Myślałaś nad soczewkami? Osobiście nie przepadam za tego typu fryzurami i jak myśl o niebieskich włosach robi mi się gorzej. Stawiałabym na naturalność. Czarne paznokcie rzadko kiedy wyglądają przyjemnie. Może lepiej postawić na manicure francuski, albo jakieś delikatne beże? W końcu chodzisz (powinnaś chodzić) do szkoły, wulgarny styl naprawdę nie jest dobrym pomysłem.

Pozdrawiam!
graphicdesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując