Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 07:28   #2738
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość


mhm0808 a nie lepiej uzywac kremu z UV a na to podklad bez UV?
problem w tym, ze używam wyłącznie naturalnej pielęgnacji. naturalne filtry są mineralne; parę lat po 40stych urodzinach stwierdziłam, że minerały (wszelkie) na mojej skórze już nie wyglądają dobrze skóra jest już dojrzała a minerałkowe drobinki nieładnie osadzają się w najdrobniejszych załamaniach - bezwzględnie podkreślając mój wiek; jeszcze mineralne 15stki jako tako się prezentują, nie obciążają skóry zbytnio; ale to jak wiadomo, niska ochrona... zwłaszcza dla kogoś ze skłonnościami do przebarwień, non stop używającego retinolu i kwasów
A ponieważ sporo wiarygodnych marek łączy w filtrach chemiczne z naturalnymi, pomyślałam sobie, że jak dołożę trochę chemii na wierzch - to nie przeniknie do organizmu a może nieco tą średnią ochronę wzmocni??? W ogóle myślę, że każdy podkład, jako kolejna warstwa na skórze zawsze coś tam tej ochrony doda, prawda?
No ale nie mam pewności, czy to dobry trop

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Wszystkie Guerlainy mają filtry 20-25 i Pa 2lub 3 plusy
Masz może jakieś osobiste doświadczenia z nimi?

Mówię Wam, przychodzi taki moment, że bez makijażu skóra twarzy o wiele lepiej wygląda, niż z nim
Pytanie, po co chcę się malować
po 1 - lubię
po 2 liczę jednak na delikatne upiększenie... na zniwelowanie zaczerwienień; lekkie rozświetlenie; takie efekty do tej pory dawały mi podkłady sypkie mineralne - Dior Nude (już wycofany) czy Clarins sypki; ale od dłuższego czasu ten fajny efekt trwa tylko przez chwilę po nałożeniu makijażu - po godzinie, dwóch minerały osadzają się w zmarszczkach i porach i następuje to, co napisałam wyżej - pogorszenie wyglądu znaczne

dlatego szukam podkładu lekkiego, wygładzającego te moje zmarszczki... podkłady liftingujące skierowane dla starszych babek napakowane są (przynajmniej teoretycznie) składnikami pielęgnacyjnymi (na przykład EL ze składnikami serum Perfectionist ) dla mnie to bez sensu, nie widzę możliwości, by te dobroczynne składniki przebiły się przez warstwę pielęgnacji a zaręczam, że położenie takiego super podkładu na gołą skórę nie jest dobrym pomysłem, próbowałam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora