Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brąz ZIMNY czy POPIELATY. część II - wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-06, 14:21   #3305
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY....czescII -wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe powitanie i odpowiedź na moje gdybania
Oczywiście część postów >przeleciałam< na szybko, ale i tak dosiadałam się do wątku ze 20 razy, aby wszystko prześledzić.



A propos farb sklepowych: kiedyś farbowałam włosy "po całości", pewnie farby miały też inny skład, i rzeczywiście końcówki miałam po iluś tam farbowaniach prawie czarne. Teraz jestem bardziej zadowolona z efektów, bo przykładam się do farbowania (jestem bardziej świadoma, jak to robić poprawnie). Ponadto nie kombinuję ostatnio z kolorem. Bardziej skupiłam się na tonacji, nutach w poblasku włosów, niż na zmianach z ciemnego brązu na średni blond Aczkolwiek domyślam się, że profesjonalne farby dają o niebo lepszy efekt.

Sklepowe farby w 99% to kolory ciepłe, nie można w nie wkręcić mixtonu A paleta, nawet jak ktoś kocha rude nuty, jest uboga. Stąd moje zainteresowanie koloryzacją profesjonalną Muszę chyba zdobyć się na odwagę i tyle. Przetestuję na pasemku, czy nie wychodzi mi za ciemno bo nie marzę o czerni. Czarny miałam już w swoim życiu dwa razy. Świadomie. Nosiłam długo granatową czerń z dumą, ale już wystarczy

W ramach dzielenia się materiałem dowodowym załączam dwa zdjęcia. Wczoraj położyłam Casting Creme Gloss 500, który przez jakieś 2 tygodnie nosi się na mojej głowie dość chłodno. Nie jest to odcień idealny, ale zważywszy na to, że to neutral i że to farba sklepowa, kolor jest OK. Nikt mi nie mówi, że jestem ruda Ale, jak to Casting, spiera się.

Zdjęcia robione w bezlitosnym świetle dziennym. W głębi domu kolor wydaje się chłodny, wymarzony... ech.

Wydaje mi się, że bliżej mi do profesjonalnej 6, niż 5 (zwłaszcza, że ten kolor i tak mi się rozjaśni, bo to spieralny Casting). Nawet patrząc na zamieszczoną wyżej paletę: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3237
Nie bój się próbować z profesjonalkami! Większej krzywdy niż sklepowe na pewno Ci nie zrobią. Moim zdaniem warto też celować w poziom a nawet dwa (zależy od marki) wyżej, od wyjściowego koloru włosów - szczególnie jeśli farbuje się na niskim oxydancie (np. 3%). A jaka farba Cię interesuje? Masz już coś upatrzonego?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując