Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja 20+
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-04, 14:34   #2
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Pielęgnacja 20+

Moja pielęgnacja jest dość prosta i minimalistyczna, bo taki sposób działa u mnie najlepiej. Skórę mam wymagającą, bo suchą i atopową, z rumieniem, obecnie ze zmianami na łydkach, które doprowadzają mnie swędzeniem do szału

Codziennie oczyszczam twarz (rano i wieczorem) zmielonymi płatkami owsianymi z białą glinką, potem albo psikam wodą termalną, albo hydrolatem, albo przecieram tonikiem octowym. Następnie wcieram olej - tutaj różnie, kokosowy, arganowy, jojoba, serum z wit. C z Biochemii Urody, zależy od potrzeb, okazji, ochoty, itd. - z żelem hialuronowym. Zimą, przed wyjściem z domu, dokładam na to masło shea, które chroni przed warunkami atmosferycznymi. Przydaje się też przy podrażnieniach, łuszczącej skórze (np. po katarze).
I... to na tyle, nie potrzebuję nic więcej. Nie męczy mnie uczulenie, nie mam ściągniętej skóry, wszystko jest w najlepszym porządku. Czego nie było podczas używania kremów, nawet super naturalnych

Jak chcę czasem mocniej oczyścić twarz to używam mieszanki myjącej męża, zmielonych płatków z glinką Ghassoul. Albo nawet samej glinki. Maseczek nie robię, co najwyżej do mieszanki myjącej dokładam oleju i podczas kąpieli zostawiam na trochę tą papkę na twarzy.
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując