Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dieta 1000 kalorii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-17, 12:20   #4
lifestylefitness
Przyczajenie
 
Avatar lifestylefitness
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta 1000 kalorii

Ja osobiście stosowałam tą dietę przy sporej aktywności fizycznej ponieważ jestem instruktorką fitness.Kończąc dietę odchudzającą należy stopniowo zwiększać kaloryczność posiłków, by uniknąć efektu jo-jo.

By dieta 1000 kcal była skuteczna, musi być złożona z 4-5 posiłków. Jeśli
ktoś je późne śniadanie, a po południu obiadokolację, to chociaż nie
przekroczy limitu 1000 kcal, nie schudnie. Jeśli rozdzielimy dzienną normę na 5 posiłków, organizm na bieżąco zużywa "paliwo", ponieważ wykonuje różne czynności, a do tego potrzebna jest energia. Jeżeli rano zjemy mało,za to więcej po południu lub wieczorem, to organizm nie zdąży wydatkować tej energii, za to chętnie uzupełni zapasy tłuszczu, nadwątlone w czasie całodziennej głodówki. Co więcej, długie przerwy między posiłkami powodują niedocukrzenie, zatem głód wieczorem jest bardziej dokuczliwy i trudniej go
zaspokoić małą porcją pożywienia. Pamiętajmy więc o 4-5 posiłkach dziennie, z zachowaniem trzygodzinnego odstępu między nimi. I jeszcze jedna uwaga: jogurt, jabłko czy banan to też posiłki, nie można ich traktować jako niewinnych przekąsek, ale właśnie jako drugie śniadanie lub podwieczorek.

Pozdrawiam
__________________
Serdecznie zapraszam na mojego bloga

http://lifestylefitness.blog.pl/
lifestylefitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując