Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Licencja na ślub w innej parafii.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-27, 19:24   #29
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Licencja na ślub w innej parafii.

Cytat:
Napisane przez harlemgirl Pokaż wiadomość
Ja jestem przerazona tym wszystkim
Nie wiem jak sie do tego wszystkiego zabrac? Czy najpierw zaklepac sale weselna a potem dopiero kosciol? No i niestety parafia gdzie chcemy sie pobrac nie jest moja ani mojego narzeczonego.. Na sama mysle dostaje drgawek
Poradzcie od czego zaczac? Zamiast radosci z przygotowan odczuwam jeden wielki metlik w glowie..
najlepiej najpierw poszukac sali. jesli jest wolny termin to sprawdzic czy ten sam termin jest wolny w kosciele. jesli wszystko jest wolne to rezerwowac. aczkolwiek sale ciezej zalatwic, bo w kosciele sa np. 3 sluby dziennie, a w jednej sali sila rzeczy moze byc jedno wesele
ja najpierw zarezerwowalam sale, a potem pojechalismy do proboszcza rezerwowac date i godzine slubu.

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę, o jakiejś licencji Poważnie dziewczęta. Jedyne z czym się spotkałam, jeśli para chce wziąć ślub w innej parafii to zaświadczenie o przyjęciu sakramentu chrztu oraz bierzmowania i bodajże dyplom z ukończenia katechezy. Także pierwsze słyszę...
To wszystko dopiero przede mną, ale na samą myśl przechodzą mnie ciarki zwłaszcza, że mój TŻ jest obcokrajowcem
takie zaswiadczenia przynosisz, ale jak bierzesz slub w swojej lub TZa parafii.
jesli chcesz slub w obcej parafii (tj. ani nie twojej ani nie TZa) to albo idziesz spisac protokol do siebie/lub TZa i bierzesz licencje, ktora zanosisz tam gdzie ma byc slub albo idziesz do siebie/TZa parafii i bierzesz pozwolenie na spisanie protokolu slubnego w obcej parafii. ja sama mam zamiar zrobic wg drugiego sposobu
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując