Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zwrot podatku, jak wypełnić PIT - wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 13:53   #102
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pytanie o PIT

Cytat:
Napisane przez lookbook Pokaż wiadomość
a co jeśli pracodawca się spóźni i przyśle późno PIT a nie daj Boże w ogóle nie przyśle??? co wtedy?
Najlepiej w pierwszej kolejności skontaktować się z pracodawcą i mu przypomnieć.

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Kochana jesli Twoj dochod za zeszły rok nie przekroczyl kwoty 3.091 zł nie masz obowiazku sie rozliczyc
Zawsze trzeba się rozliczyć z US jeżeli ma siejakikolwiek dochód, tylko w tym przypadku nie będzie się płaciło żadnego podatku. Ta kwota to kwota zwolniona od poboru podatku, a nie z rozliczenia podatku.

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
heh nie mam teraz kontaktu z księgową, ale czy jeśli miałam działalność i pracowałam dodatkowo to obie sprawy rozlicza się oddzielnie? W każdym razie na dniach pojadę do byłej pracy i wezmę ten PIT, jeśli w ogóle mi dadzą.
Raz jeszcze dzięki
Jeżeli rozliczasz si z działalności gospodarczej w skali progresywniej czyli standardowo, to rozliczasz się z wszystkiego razem na PIT36. Jeżeli jednak działalność rozliczasz podatkiem liniowym to rozliczenie musisz zrobić na osobnych formularzach PIT37 za pracę i PIT36L za działalność.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując