Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z rozciąganiem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-18, 09:58   #2
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Problem z rozciąganiem

Cytat:
Napisane przez aganieznajoma Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
nie wiem czy już taki wątek był, ale mam nadzieję, że nie. Otóż chodzę regularnie na aerobik 3 razy w tygodni czasami nawet 4 czy 5. Mój problem jest związany z rozciąganiem. Zawsze na końcu jest rozciąganie i takie ćwiczenie jak Upavistha Konasana i nie mogę się pochylić więcej niż 1 cm do przodu tak tak nie przesadzam to wygląda tak, że wcale nie wykonuje tego ćwiczenia po prostu jestem zablokowana. Nie wiem czy to wina krzywego kręgosłupa, ale inne ćwiczenia wykonuje dobrze, bo chodzę już długo. I czy jest jakiś sposób, żeby to zmienić choć trochę? bo to strasznie irytuje, a nawet mi głupio, że młoda osoba nie może choc troszkę się pochylić. Są babki wieku 40 lat, które przyszły po raz pierwszy i więcej mogą. Co jest ze mną nie tak? czy da się jakoś temu zaradzić?
Po pierwsze: nie przejmuj się, że "ktoś może więcej". To Twoje, ciało i ma takie a nie inne ograniczenia. Są osoby które np potrafia dotknać językiem do nosa- bo mogą.
Może spróbuj skorzystać z typowych zajęć jogi (notabene na zjęciu upavistha konasana wykonana jest niepoprawnie- nie pracują ty zupełnie stopy, a powinny być napięte). Polecam jogę wg Iyengara (http://joga.org.pl/Nauczyciele/lista-nauczycieli) jest nastawiona na słuchanie własnego ciała . Jeśli masz faktyczne problemy z kręgosłupem nie zaszkodzisz sobie a zyskasz na elastyczności.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując