Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytanie o oczyszczanie twarzy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-25, 21:22   #8
kamilunia25
Przyczajenie
 
Avatar kamilunia25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 12
Dot.: Pytanie o oczyszczanie twarzy.

Cytat:
Napisane przez Azime Pokaż wiadomość
Witam!
Mam takie z pozoru proste pytanie, ale... rozmawiając z koleżankami okazało się, że tak na prawdę każda z nas ma inne przekonania odnośnie mycia twarzy.
Chciałabym zapytać się Was, jakie macie zdanie w tej kwestii- który sposób oczyszczania twarzy jest poprawny i dlaczego? Które metody Wy stosujecie?

1. Najpierw demakijaż micelem, później mycie żelem.
2. Mycie i demakijaż żelem, na koniec przetarcie twarzy płatkiem nasączonym micelem.
3. Sam micel aż do czystego wacika.
4. Demakijaż mleczkiem a później przetarcie twarzy micelem.

Dodatkowo mam kilka pytań, które mnie nurtuje:
5. Czy osoby o wrażliwej skórze, nie stosujące makijażu, mogą używać tylko micelu? Np. starsze Panie i Panowie?
6. Czy żele do twarzy zaniżają pH, dlatego stosujemy toniki?
7. Czy po oczyszczaniu olejem też należy użyć toniku?
8. Jest bum na mydła alep- czy one również obniżają pH? Wystarczy przetrzeć twarz tonikiem dla wyrównania pH?
9. Czy hydrolat może zastąpić tonik?


Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie, jestem ich bardzo ciekawa
Hej, chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami. Ja uważam, że micel zastępuje mleczko+tonik, ponieważ zmywa makijaż, tonizuje skórę i nadaje jej odpowiednie ph. Jest delikatny, nie wymaga użycia wody. Można używać sam micel do czystego wacika, tak też zmywa mi makijaż moja kosmetyczka. Posiadaczki cery suchej mogą tutaj zakończyć oczyszczanie i położyć krem, natomiast osoby z tłuściejszą cerą mogą przemyć ją delikatnym mydełkiem bądź żelem. Rano natomiast wszystko zależy od rodzaju cery, osoby z suchą cerą mogą przetrzeć buzię płynem micelarnym, natomiast z tłuściejszą cerą umyć w delikatnym mydełku bądź żelu.

Pozdrawiam!
Kamila

Edytowane przez kamilunia25
Czas edycji: 2014-05-26 o 10:38
kamilunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując