Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-17, 14:41   #4715
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dzieci pięknie nam się rozwijają i mamuśkom nudzić się nie dają. Mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość

mnie wzieło w nocy z zaskoczenia 11 dni predzej wiec wygladałam jak czupiradło

a my od wczoraj przewracamy sie z plecków na brzuszek wreszcie mój leniuszek sie nauczył
No ja raczej też nienajlepiej wyglądałam, umęczona, upłakana, rozmazana i rozczochrana


kalski: za nowe umiejętności

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Witam się i muszę się pochwalić weną twórczą, która mnie nawiedziła o 2 w nocy podczas karmienia mojej niuniulki

Luty już za nami mamusie jesienne dzielnie walczą z pierwszymi ząbkami

Spacerówki powoli wyciągamy oto my jesienne mamy


Super tytuły. Szczególnie ten ze spacerówkami

Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
Najłatwiej to nie było...
Domyślam się że trudno wybrać dobrą nianię. Tym bardziej gratulacje, że się udało

Cytat:
Napisane przez MoniaZ82 Pokaż wiadomość

W zalaczniku Olivka z kubkiem.... chyba juz raz wstawialam ....

nie wiem co to za skladniki....
spoko, popytam lekarza

śliczna dziewczynka, a faktycznie fajną sobie zabawkę znalazła

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość

Michasia pije 180ml, więcej nie jest w stanie a to jej wystarcza. choć ostatnio robi strajk i zdarza się jej nie wypić całej porcji, ale i tak wytrzymuje do 4h, za to mnie aż odrzuca jak mam myć butelki albo jak sie jej uleje tym mlekiemnaprawdę podziwiam nasze dzieciaczki, że nie przeszkadza im ten "zapach"
Mnie też ten zapach odrzuca

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Czuję, że nie rozumiem mojego dziecka. W ostatnich dniach gdyby nie pomoc mamy to nie dałabym rady sama. Do tego wszyscy wokoło mi wytykają, że przyzwyczaiłam Kamilka do usypiania na rękach. Mam już tego dosyć. Ale co ja mam zrobić jeśli on nie chce inaczej? Nie mam serca słuchać jak on płacze Tak bardzo go kocham a nie potrafię się nim dobrze zająć
Usypianie dziecka to jedna z najtrudniejszych rzeczy. Mój usypia tylko z kolei przy piersi. A też się tak nie powinno robić. Na razie dałam sobie na luz, nie martwię się na zapas, powoli staram się przyzwyczajać do zasypiania samodzielnego w łóżeczku i czasem już się udaje
A Mamą jesteś bardzo dobrą

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

A mam pytanie: czy farbowałyście włosy jakoś teraz ostatnio? bo mam już mega odrosty, ale tak mi jeszcze wypadają, że szok i boję się że jeszcze je bardziej osłabię i już mi wszystkie wylecą i nie wiem czy wstrzymać się jeszcze, czy malować
A może jakaś ziołowa farba? Szampon koloryzujący albo pianka?

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

bożesz coraz bardziej sie zaczynam bac że do mnie też jakas przylezie
A one do wszystkich przychodzą? Położną środowiskową trzeba było "zamówić"

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
kupiłam sobie dziś gazetę Mamo to ja, tam jakaś mama pisze o takim problemie i jest odpowiedź, zaraz ci przepiszę skanera nie chce mi się wyciągać

" samodzielne zasypianie to umiejętność, którą niemowlęta opanowują w różnym wieku. na pewno potrzebna jest pomoc dorosłych. dziecko przez pierwsze mies. przyzwyczaiło się, ze zasypia kołysane w objeciach mamy i niełatwo z tego zrezygnuje. trzeba powoli, konsekwentnie wprowadzać zmiany. wprowadzic stały rytm dnia: jedzenia, sapnie, zabawa, spacery o stałej porze. ustalić rytuały związane z zasypianiem temu wszytskiemu powinna towarzyszyć spokojna atmosfera, to trochę potrwa, ale powinno nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania"

jakoś kiepawa ta odpowiedź, o samodzielnym zasypianiu chyba też jest w książce "język niemowląt".
Jest cały rozdział w tej książce. Całkiem nieźle napisany, co nie zmienia faktu, że to trudne jest.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj była pielęgniarka. Wizyta na luzie ponieważ to moja sąsiadka i niedoszła teściowa Przyszła chyba za kogoś innego , ponieważ chciała jakąś babkę przeszkolić. No i szkoliła u nas. Na Fiśku a ten w trakcie raportów zasnął z palcem w buzi I nawet wiertarka która zagłuszała nam rozmowę go nie ruszała. Ahhh a jak śpi normalnie to jedno głośniej wypowiedziane słowo i już po śnie...
Ale słodziak
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora