Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmarszczki w bardzo młodym wieku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-02, 12:05   #86
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Cytat:
Napisane przez Nicoool Pokaż wiadomość
Doskonale rozumiem, że u osób u których skóra nie jest dostatecznie nawilżona łatwiej pojawiają się zmarszczki, to całkowicie logiczne. WIem, że wydziela mi sie sebum bo mam skórę przesuszoną (aktualnie przestałam używać jakichś drogeryjnych kosmetyków myjących do twarzy - jakis naturalny żel do twarzy z szałwią używam, lub czekając na rady dotyczące konkretnych kosmetyków których powinnam użyć, trzymam sie szarego mydła ;-)). Nie próbuję całkowicie odwrócić procesów starzenia się, ale np jak pojawi się malutka zmarszczka na czole, to znika po odpowiednim nawilżeniu. Są substancję, które pomagają wygładzić zmarszczki, które już powstały (co nie znaczy, że je zupełnie usuną i tego też nie oczekuje =)). Polecano mi retinol miejscowo (w mocniejszym stężeniu), a jeśli chodzi o krem to na moją cerę podobno ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, witamina C. Z tym, że tych kosmetyków jest od groma.. Nie wiem który wybrać, macie coś sprawdzonego?

Co do mojej cery to przez to, że jest sucha wydziela dużo sebum, możliwe, że taką cerę nazywa się mieszaną (przez to że jest ściągnięta i sucha po umyciu a potem się świeci).

Może jakieś konkretne kosmetyki do użytku w moim przypadku znacie? =)))

Będę super wdzięczna ;-)

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Aha no i jestem świdoma tego, że gdybym wcześniej się zainteresowała tematem to uniknęłabym tego problemu, ale jestem trochę chłopczycą, która u kosmetyczki była ze 2 razy w życiu, z czego pierwszy miał miejsce może w wieku 21 lat :P Mówienie mi, że teraz za późno, to żadna rada.. Myślę, że jesteście znacznie bardziej obeznane w temacie ode mnie więc chciałabym skorzystać z waszych cennych rad co do doboru kosmetyków i dbania o cerę..

Co do botoxu to bezwzględnie go wykluczam;-)

Do mycia polecam żel physiogel, babydream dla dzieci (teraz chyba wchodzi jego nowa wersja) albo płyn micelarny do cery wrazliwej Biodermaa. Wypróbuj wodę termalną Uriage. Co do kremów zajrzyj na kwc:
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując