Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żel Duac
Wątek: Żel Duac
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-28, 18:31   #745
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez agattee Pokaż wiadomość
Kurcze, przeczytałam troszkę waszych postów i nie wiem co mam myśleć o tym Duacu. Byłam dziś u dermatologa bo od jakiegoś czasu wychodzą mi wągry i zaczerwienione wykwity ropne. Nigdy nie miałam problemów z cerą nawet w wieku dojrzewania jednak od jakiegoś czasu to się zmieniło, aż wybrałam się do dermatologa i przepisała mi to. Jeszcze nie stosowałam i na prawdę zaczynam się zastanwiać czy w ogóle zacząć, bo jeśli ma być gorzej (zaczerwienienia, rumienie) to ja dziękuję i chyba pójdę do innego dermatologa. W ogóle wizyta była krótka, babka tylko rzuciła okiem na moją twarz, powiedziała że lekki trądzik i to wypisała. Głównie wypryski robią mi się na czole i brodzie, poliki są ok. Tylko teraz po przeczytaniu waszych postów zaczynam się obawiać. Mam skórę raczej skłonną do wysuszania a wy piszecie, że strasznie wysusza i skóra się łuszczy...

Wolałabym by przepisała mi jakiś żel do mycia twarzy na dzień a nie coś co wyżera twarz I mam jeszcze jedno pytanie. Duac stosuje się na noc i chciałam zapytać czym rano po przebudzeniu przemyjacie twarz?

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

ahh, i jeszcze jedno pytanie. czy stosować go punktowo jak któraś z Was pisała, czyli smarować te 'brzydkie' miejsca?
Bez paniki, każda skóra reaguje inaczej. Szczerze mówiąc to trochę denerwują mnie te wszystkie opisy tego, jaki to Duac straszny - idzie się z tym do dermatologa, który go przepisał, a nie straszy ludzi na forum.

Jak będzie Ci szkodził - skóra będzie zaczerwieniona, sucha, to używaj go co drugi dzień i tyle, a przy następnej wizycie powiedz to dermatologowi. Ja obecnie używam co trzeci dzień Duac'u, a w pozostałe dni innych żeli/kremów aptecznych, wcześniej używałam co drugi dzień, skóry mi nic nie wypaliło, mnóstwo osób używa codziennie i żyje, nie ma się co bać. Trzeba wypróbować na swojej skórze, a nie panikować od razu.

Rano - oczywiście, że trzeba umyć twarz, jak codziennie i nałożyć krem nawilżający, bo skóra będzie się go domagać.

Nakładaj Duac tak, jak kazała Ci dermatolog, a jeśli nic nie mówiła czy na całą twarz, czy punktowo to spróbuj tak i tak i sprawdź, czy na całą Ci nie będzie szkodził.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując