Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - makijaż permanentny- ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 17:55   #1794
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jodaaa Pokaż wiadomość
Witam,
muscat mam prośbę... tak sobie czytam i zdajesz się być dobrym i rzetelnym fachowcem... Otóż, chciałabym iść do babeczki, która zajmuje się makiajżem permanentnym (interesują mnie brwi)... Jakie pytania powinnam jej zadać przed podjęciem decyzji? Jak sprawdzić czy "ludź" się nadaje i czy jest kompetentny??? Bo kurde, jak czytam o odbarwianiu na czerwono, o różnych kształtach itp. to mi się odechciewa normalnie... I mam pietra czy nie wywalę kasy w błoto Jak sprawdzić czy ktoś używa dobrego sprzętu, barwników, czy nie będę wyglądała potem tragicznie albo wiecznie zdziwiona...? Może są jakieś "pytania kontrolne" Będę baaaaaardzo wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź Dziękuję z góry i pozdrawiam
Hej Jodaaa
Hmmm... w zasadzie to kobietka już na dzień dobry powinna Cię zapytać o to czy jesteś w ciąży, o choroby typu cukrzyca, łuszczyca, nadciśnienie i czy bierzesz jakieś silne leki a najbardziej chodzi o leki rozrzedzające krew, bo są przeciwskazaniem do zabiegu, od tego należy zacząć żeby uniknąć wzajemnego tracenia czasu i robienia klientce ochoty na coś co i tak nie dojdzie do skutku
Kolejna rzecz to dobrze byłoby gdyby mogła Ci pokazać jakieś przykłady swojej pracy, zdjęcia albo ktoś w gabinecie komu robiła makijaż. Ja zawsze tłumaczę na czym polega makijaż piórkowy i czym się różni od metody cieniowania. Tłumaczę ile się goi, co należy robić po zabiegu a czego na pewno robić nie wolno. A potem zaczyna się rysowanie brwi i tu oczywiście biorę pod uwagę oczekiwania klientki, aczkolwiek czasem trzeba od pewnych pomysłów odwieść dla jej dobra Rysujemy dotąd aż usłyszę, że ten kształt jej się podoba i oczywiście ustalanie koloru.
Możesz zapytać na jakim sprzęcie pracuje, na jakich barwnikach, co stosuje do znieczulania i wogóle jak u Niej z tym znieczulaniem sprawa wygląda, czyli ile razy znieczula w trakcie zabiegu. Kolejna ważna rzecz KARTA KLIENTA, którą powinna Ci założyć i w związku z tym powinnaś wypełnić ankietę z "wywiadem" dotyczącym chorób, bo są choroby które nie sa przeciwwskazaniem ale powinna o nich wiedzieć dla własnego bezpieczeństwa. Karta jest bardzo ważna, zostaje ślad, że miałaś wykonany zabieg w tym gabinecie, jaki został użyty kolor, piórko czy igła, data zabiegu itp.... Uczulam żeby się zdecydowanie przy karcie upierać!
Po zabiegu powinnaś dostać karteczkę na której jeszcze raz będziesz mieć wypisane co robić a czego nie robić po zabiegu.
Generalnie to musi być między Wami komunikacja, jeśli tego zabraknie to ja osobiście odradzam zabieg u takiej osoby.
No i oczywiście dopytaj, czy korekta jest w cenie.

Edytowane przez muscat
Czas edycji: 2010-08-08 o 17:59
muscat jest offline Zgłoś do moderatora