Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-18, 18:43   #1008
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

W Biolanderze jest promocja na niektóre mydła marsylskie, min na to z olejem palmowym 72% i oliwa z oliwek 72% klik
12,80 zł za kostkę.

Kupiłam 3 szt. z olejem palmowym (jest dobre dla noworodków oraz po porodzie) i 2 szt. z olejem oliwkowym. Pojechałam odebrać osobiście i nieźle się zdziwiłam - wielgachne te kostki! Jedna ma 300 gram.

Też się zastanawiam czy da się je podzielić na pół, żeby się nie pokruszyły Ale widzę, że już to praktykowałyście Spróbuję gorącym nożem

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
też masz piękne nowe nabytki
dzięki

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

rozumiem, że sklep calaya ok
ja oleje trzymam zawsze w lodówce - tak na wszelki wypadek.
a co do orzechów piorących to one do ciała (ponoć dla atopowców dobre) i do włosów też mogą być jak masz ochotę to poszukaj przepisów na płyn do mycia ciała albo szampon.
Olej kokosowy już stoi w lodówce, stwierdziłam, że tam będzie najbezpieczniejszy.
A przepisów z orzechami piorącymi to jakichś poszukam na pewno. Nie wiedziałam, że mają one tak wszechstronne zastosowanie.
Sklep Calaya jak najbardziej ok

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

do czego będziesz używać macerat z marchewki?
Macerat z marchewki miał być stosowany jako filtr przeciw słoneczny, ale nie wiem, czy tak do końca mu zaufać. Drugie zastosowanie to delikatne barwienie/brązowienie - mogę go użyć, żeby ożywić trochę karnację (ja się nie opalam normalnie, boję się przebarwień).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Co do kokosowego, to można przechowywać w szafce, ale wtedy trzeba zużyć do terminu ważności, a w lodówce co najmniej pół roku dłużej zachowuje świeżość
No właśnie lodówka wygrała Mogę go nie zużyć tak szybko.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora