Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Avene TriAcneal - następca Diacnealu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-28, 22:35   #701
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez kochaneczka Pokaż wiadomość
no to jednak dobrze myślalam Zresztą Differin chyba tez jest retinoidem co?
Tylko mi Differin też pomagał, źle się zrozumielismy chyba. Jednak w celu wyprobowania czegos lepszego moze, dermatolog przepisala mi Epiduo (ktore bylo wtedy nowoscia). Differin byl moim pierwszym retinoidem, od niego zaczynalam leczenie, na poczatku bylo cięzko bo podraznial bardzo, nastepnie faza wysypu i polepszenie cery. No ale tez nie chcialam ciagle stosowac, wiec pozniej zmienilam na Epiduo. I tak od ok. 2 lat ale z przerwami stosowalam.
Dermatolog polecila mi zabiegi kwasami i u niej mialam robione. Najpier stosowalam jakis czas Epiduo a nastepnie pierwszy zabieg migdalowym kwasem o niskim stezeniu, nastepnie migdal o wyzszym (albo pirogronowy juz nie pamietam) a pozniej 2 zabiegi glikolowym 70%. Tak bylo dokladnie, wczensiej zle Ci opisalam.
Trądziku nie mam jakiegos wielkiego, taki srednionasilony, glownie grudki i zamkniete zaskorniki- na nosie pod oczami(ale z tymi Triacneal sobie ladnie radzi, wlasciwie juz prawie ich nie mam). Gorzej jest z grudkami, wysypalo mnie na policzkach i zuchwie jak wspominalam no i zauwazylam ze takie grudki niektore przeksztalcaja sie z czasem w ropne pryszcze, bolące i czasem podskorne. Po wycisnieciu jest spory ślad ale moze Triacneal szybko to wybieli, jestem dobrej mysli...
a jakie to są retinoidy w naturalnej postaci?
Antybiotyku probowalam z wlasnej ciekawosci (aknemycin) i tylko punktowo na jakies wieksze pryszce i tak srednio sobie radzil.
A nadtlenek benzoilu to np. benzacne? sugerujesz zeby dodac go do pielegnacji obecnej? mozna go na dzien stosowac? Bo Triacneal uzywam codziennie na noc wiec nie wiem kiedy mialabym bo uzywac...?
Poradz prosze, bo widze ze masz duza wiedzę i chętnie skorzystam. Juz troche tych specyfikow przetestowalam a wszystko kosztuje niestety.. a prychole nadal wracają;/ Moze powinnam zrobic badania hormonalne? mam 25 lat.. i male guzki na tarczycy, moze to jest przyczyna?
Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za wszystkie rady
p.s. jesteś dermatologiem?
Ja bym skoncentrowała się w Twoim przypadku na swojej gospodarce hormonalnej i trybie życia. Mieć problemy z trądzikiem w wieku 25 lat-dla mnie alarmujące.
Ciężko dobierać kurację zewnętrzną bez zrobienia odpowiednich badań. Nie chcę tutaj podważać autorytetu Pawła, ale skoro dermatolog nie pomógł to ja bym nie zawierzyła na 100% osobom z internetu, które oceniają Twoją skórę na odległość po opisie i zdjęciach.

Podstawą jest zbadanie swojego organizmu. Mój trądzik leczony latami przez dermatologa okazał się trądzikiem hormonalnym. Po dobrze dobranej kuracji- w niecałe 3 miesiące pozbyłam się połowy zmian, których dermatolog nie potrafił wytępić przez lata (dobry dermatolog, który wielu osobom z mojego otoczenia pomógł). Pozostały tylko przebarwienia i drobne, powracające pryszcze. Tę sprawę załatwiły kuracje kwasami, retinoidami, filtry a niespodzianki- zmiana trybu życia.

Bez dobrze funkcjonującego organizmu oraz wyregulowanej gospodarki hormonalnej nic nie osiągniesz nawet cud-kremikami za tysiące złotych...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując