Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-12-15, 09:19   #115
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kwas mlekowy w kosmetykach i peelingach

Cytat:
Napisane przez _ruDzik Pokaż wiadomość
Witam!

Może Wy mi pomożecie. Od końcówki lata kwaszę się kwasem mlekowym, stopniowo zwiększam stężenie i... przy stężeniu 40% dopiero zaczęłam się łuszczyć. Trwało to tydzień - nie mogłam nałożyć podkładu, bo się paskudnie wałkował na całej twarzy. Najbardziej skóra mi złaziła przy nosie i wokół ust, ale ostatnio mam na całym czole i pod dolną wargą suchą skorupę i ciemniejszy odcień skóry. Nawilżam, natłuszczam na noc, a na dzień pod makijaż zawsze nakładałam filtr SPF 50.
Też tak miałyście? Czy w ogóle ma tak się dziać? To jest moja pierwsza przygoda z kwasami. Starałam się zachować wszelkie środki ostrożności ale nie wiem czy dało radę. Szczerze mówiąc, to jestem trochę załamana. Większość syfków i zaskórników sobie wyszła, ale ta susza i ściągnięta skóra... Nawet jak natłuszczę się na noc to rano jest po prostu przesusz i twarz wygląda jak tarka.

Doradzicie coś?
To ciemniejsze może przejść w strup i się złuszczy Pozostaje tylko porządnie nawilżać i natłuszczać, nawet maścią gojącą i następnym razem uważać i albo dać mniejsze stężenie, albo krócej trzymać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując