Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-31, 17:17   #3604
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Niestety celiakia dorosłych nie daje tak jednoznacznych objawów, jak u dzieci, dlatego trudniej ją stwierdzić. Ja miałam (i mam nadal, tylko dużo mniej nasilone) objawy jelita drażliwego, i stąd było to podejrzenie - celiakia często daje właśnie takie objawy u dorosłych. U osób z moją dolegliwością niewskazane jest spożywanie produktów z dużą ilością błonnika, gdyż przyspieszają perystaltykę jelit i niestety często pogłębiają dolegliwości.
Alergii nie mam, miałam w ubiegłym roku testy alergiczne. Od ponad roku mam przewlekłą pokrzywkę dermograficzną o nieznanej etiologii, także próbowałam to początkowo wiązać z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, ale niestety na razie do niczego nie doszłam.

Zboczyłyśmy już jednak mocno z tematu, a że jest ciekawy, przydałby się wątek chociażby tutaj na biochemii o diecie przy trądziku.
Tu niestety już nie pomogę, dziwne, że nie wspomniałaś od razu o diagnozie, czyli podejrzeniu jelita drażliwego, tylko wodziłaś za język nt glutenu, cała dyskusja nie ma teraz już sensu, a sprawa jest oczywista i nie podlega dyskusji przy chorobie. Skoro nie możesz spożywać dużych ilości błonnika, to nie spożywaj. To potwierdza moje przekonanie, że zawsze przy podejrzeniu jakiejś niestrawności trzeba uważać z ilością pokarmu, nie tylko jakością.

Zdaje mi się, że już jest taki wątek, a jeśli nie, to na pewno ciekawy temat, więc może ktoś otworzy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-01-31 o 17:51
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując