Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Scent Bar V
Wątek: Scent Bar V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-13, 20:50   #4986
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar V

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
w zasadzie to jak na razie tylko zarys, bede pisac o tych kobietach ze strony zachowań autodestrukcyjnych, no i wydaje mi się, że jeszcze spróbuję wykazać,że one będąc w takich związkach odnosza świadome bądz podświadome korzyści dla swojego ego

Czytałam kiedyś jakiś artykuł na ten temat (niestety nie pamiętam już gdzie i żałuję, że go sobie nie zachowałam). Tzn. na temat skłonności wiązania się kobiet z określonymi typami mężczyzn, o współuzaleznieniach ( tych psychicznych także). Zapamiętałam z niego to, że te kobiety wiążą się bardziej świadomie lub nie, dlatego, że to daje im kontrolę nad życiem. Tzn. facet-brutal, czy facet-alkoholik ( kolejny ) to dla nich w jakimś sensie "rutyna", mają wobec nich stały repertuar zachowań, wiedzą, co je może spotkać, jakie reakcje, zachowania. W jakimś stopniu czują się bezpieczne, bo mogą tę sytuację niejako kontrolować, kontrolować to "wspólne" życie. Facet o zupełnie innym systemie wartości, innym typie osobowości je przeraża, bo związek z nim to wielka nieznana i kobiety nie są w stanie przewidzieć, do końca, co się w takim związku stanie, a więc nie mogą tego kontrolować.


Pewnie chaotycznie to znwou wyjaśniam
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora