Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-12-04, 16:59   #2032
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Potrzebuję małej pomocy, może ktoś mi poradzi. Mam jasną zimną cerę (chłodne lato), z mocnymi problemami naczynkowymi. Żeby to zatuszować używałam do tej pory Amilie podkład w kolorze Soft Honey ale nie wiem co się stało bo nagle zaczeła po kilku godzinach wychodzić mi pomarańcza. Nie ważne czy to lekka cienka warstwa czy więcej. Uzywałam też Anabelle Minerals wersje Golden fair i fairest ale są one dla mnie zbyt ... ziemiste? Szukam czegoś jasnego (ale nie porcelanowego) i w żółtej tonacji aby zatuszować te moje rumieńce.
Z amilie próbowałam niemalże wszystkiego, najgorzej wyglądałam w tonacji Cool, Olive, Beige i Natural. Z goldenami różnie było, bo najjasniejszy za jasny a Sesame robił mi z twarzą coś dziwnego. Chciałabym także aby dobrze krył niedoskonałości. Nie oczekuję super efektów ale nie chcę też delikatnego krycia.
Będę wdzięczna za każdą pomoc. Tylko niech to nie będzie jakiś trudno dostępny produkt Niestety moje możliwosci finansowe są ograniczone.
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Niestety w moim odcieniu i mocno kryjącym wyglądam jak trup. Szyję mam taką żółtawą.
O korektorze myślałam ale sama nie wiem jaki byłby ok i skoro korektor żółty to jaki odcień podkładu? Czerwienie się naprawde mocno, więc zestaw żółty korektor i podkład w różowej tonacji chyba odpada. Amilie opowiada mi cenowo no i są w miare dobrze dostępne ale w jakie odcienie celowac?
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Mam zielony korektor ale używanie go na calą twarz daje efekt trupa. Punktowo jest ok ale ja mam czerwoną całą buźkę.
Ta moja szyja jest taka żółto blada, chyba raczej beż/zloto.
w jakie kolory celować?
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Bo pod warstwą rumieńców mam chłodną lekko różową od naczynek skórę. Szyję mam taką blado żółtawą/zlota/beżową (nie umiem okreslic, niestety nie jestem obiektywna). Źle mi w żóltej/pomaranczowej bluzce, mam mysi kolor włosów, szaro-niebeskie oczy, niebieskie żyłki na rękach, piegi i opalam się na raka.

Skoro masz żółto bladą skórę, to... w takim odcieniu szukaj podkładu. Tak trudno na to wpaść?
Sorki ale nie odpowiadam na takie zaczepki. Chciałam tylko aby ktoś obeznany albo komu temat jest bliski podpowiedział jakiś konkretny kolor z danej firmy ze swojego przykładu i tyle.

Oktawi7, mam podobne problemy - lato z dziwną, żółtawą szyją i rumieniem Kiedy zaczęłam używać podkładów mineralnych, okazało się, że najlepiej mi w oliwkach lub goldenach, zależnie od firmy. Konkretnego koloru nie podpowiem, bo moje ulubione podkłady zniknęły z rynku i właśnie szukam czegoś nowego. Amilie nie znam, Annabelle mi nie odpowiadało (jeszcze wrócę do testów, Golden Fairest na mnie się robiło jakieś pomarańczowe ).

Spróbuj może Neauty Minerals, kupiłam u nich ostatnio Golden Fair. Dopiero zaczynają i błyskawicznie przesyłają próbki i podkłady, ceny mają przyjazne.

W zielonych korektorach też wyglądam jak trup Konieczny jest żółty. Miałam Lumiere, ale tej firmy już nie ma. Kupiłam w ciemno Meow, relację będę mogła zdać, kiedy ogarną zamówienia z Black Friday O innych typach do przetestowania pisałam kilka postów wcześniej.

Też w swoich odcieniach wyglądam dość chorowicie, mimo że są dobrze dobrane do szyi. Na to mam sposób - puder Temp Tryst z Silk Naturals, rozświetlający, złoty. Po primerze, korektorze i podkładzie najpierw nakładam puder jedwabny lub cynkowy, a potem omiatam twarz wachlarzowym pędzlem z Temp Tryst. Odrobina wystarczy. To mój ukochany puder, efekt jest naprawdę świetny. Na stronie SN też ma same świetne opinie. Chyba nadal są robione zamówienia zbiorowe w SN, więc koszt nie byłby może tak tragiczny.

Nie rezygnuj z bronzera i różu, też ładnie ożywiają trupki Położone oczywiście po zakamuflowaniu rumieńców w niepożądanych miejscach Nakładam je Fiber Optic Blush Brush, żeby nie przesadzić.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując