Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-29, 05:13   #2580
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz.
czy w takim razie to znaczy ze moja próba pozbycia sie silikonów tym szamponem byla nieskuteczna? bo to ze silikon jest kationizowany nic specjalnego mi nie mowi (jakas zmiana elektrostatycznosci? tyle mi kation z fizyki w liceum mówi). w googlach znalazłam tylko tyle, ze "odpowiada za zapobieganie elektryzowaniu i odżywia włosy" i znalazlam go w jeszcze kilku szamponach w tym 1 dla psów
jest to taki składnik 2 w 1 z jednej strony kation nadaje mu właściwości antystatyczne, a grupy pochodzące od silikonu sprawiają że jest jednocześnie kondycjonerem (wygładza włos, nadaje delikatność, miękkość włosom). tego quaternium nie było w tym szamponie dużo, ale przez to że jest kationem troszeczkę go na włosach mogło zostać

---------- Dopisano o 06:13 ---------- Poprzedni post napisano o 06:06 ----------

Załącznik 2615636
Cytat:
Napisane przez sadusia90 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę
Delia Henna Creme ziołowy krem koloryzujący

aqua, lawsonia inermis extract, cetrimonium chloride, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, hydroxyethylcellulose, amodimethicone, c12-14 sec-pareth 7, c12-14 sec-pareth-5, polyquaternium-7, tetrasodium edta, aminomethyl propanol, bht, parfum, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, [+/- hc blue no.2,disperse blue 377, 4-hydroxypropylamino-3-nitrophenol, hc yellow no.2, hc yellow no.4 hc orange no.1, hc red no.3, 3-nitro-p-hydroxyethylaminophenol, n,n-bis-(2-hydroxyethyl)-2nitro-p-phenylenediamine]

uff, strasznie długi i skomplikowany skład i tu mam pytanie, czy taka koloryzacja rzeczywiście nie zaszkodzi włosom bo mam pewne obawy, tyle chemicznych składników, czy aby nie lepszy już jakiś garnier czy casting?
jak widzisz dużo konserwantów (fioletowe). może dlatego że użyte są barwniki naturalne (ale tego nie jestem pewna bo informacji o tym nie ma)trochę związków kationowych (zielone). jest to krem koloryzujący, który zmyje się dość szybko, bo będzie barwił tylko powierzchniowo. nie ma np. amoniaku, który powoduje że włos pęcznieje i farba wnika głębiej. ale jest to w końcu preparat koloryzujący a nie farba. taka koloryzacja mniej zaszkodzi włosom niż farba, bo jak powiedziałam barwienie będzie powierzchniowe, lub półtrwałe
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora